Zrównoważony rozwój produkcji
16 kwi 2024 06:18

Prowadzenie działalności w sposób ekologiczny jest główną zasadą swissQprint, szwajcarskiego producenta wysokiej jakości maszyn wielkoformatowych. Koncentrując się na regionalnych łańcuchach dostaw, firma dąży do produkcji, która jest tak przyjazna dla środowiska, jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym uwzględnieniu społecznej odpowiedzialności biznesu.

swissQprint pozyskuje 70 proc. części do swoich maszyn od dostawców w promieniu 80 km, co minimalizuje emisję CO₂ w procesie produkcyjnym. 3000 części trafia do wielkoformatowej maszyny drukującej swissQprint. Strategia krótkich odległości dostaw jest kluczowa dla polityki zrównoważonego rozwoju firmy.

Montaż we własnym zakresie

swissQprint opracowuje i buduje swoje maszyny całkowicie we własnym zakresie w siedzibie głównej w Kriessern w Szwajcarii. Osłony maszyn i części mechaniczne pochodzą od dostawców w promieniu 10 km od Kriessern, co zmniejsza wpływ na środowisko i pobudza regionalną gospodarkę. Na przykład masywna rama maszyny jest budowana w warsztacie spawalniczym piętro niżej w tym samym budynku centrali.

Wkład w regionalną gospodarkę i projekty społeczne

Dzięki dużemu udziałowi szwajcarskich firm (łącznie 80 proc.) wśród dostawców, swissQprint podkreśla swoje zaangażowanie w szwajcarski przemysł. Jednym z lokalnych dostawców jest RHYBOOT, przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, które zapewnia miejsca do życia i pracy dla osób niepełnosprawnych. Ta współpraca jest przykładem starań swissQprint, aby prowadzić działalność w sposób zarówno ekologiczny, jak i społeczny.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint