Znamy statystyki wirtualnej drupy  
30 kwi 2021 06:00

Organizator virtual.drupa, Messe Düsseldorf uznał swoją pierwszą całkowicie cyfrową wersję konferencji za sukces i zaprezentował statystyki z tego wydarzenia. Znaczna część opublikowanych na stronie internetowej treści pozostanie dostępna do końca br.

W konferencji,  która odbyła się w minionym tygodniu i trwała od 20 do 23 kwietnia, wzięło udział 212 wystawców z 35 krajów. 45 000 uczestników wygenerowało około 600 000 odsłon, przy czym 82 proc. użytkowników portalu stanowili goście ze 155 krajów.

Bogaty harmonogram obejmował ponad 125 sesji internetowych prowadzonych na żywo, a każda z nich przyciągnęła uwagę średnio 140 uczestników. Goście mieli możliwość wzięcia udziału w forach dyskusyjnych, podczas których poznali 130 prezentacji na temat kluczowych dla branży kwestii, globalnych trendów i ich wpływu na rynek.

Jak zapewniają przedstawiciele Messe Düsseldorf: Wirtualne wydarzenie z powodzeniem wypełniło lukę między poprzednim a nadchodzącym spotkaniem bezpośrednim, zapowiadanym na 2024 rok.

Konferencja virtual.drupa została zorganizowana w celu podtrzymania kontaktów branżowych podczas pandemii. Liczby pokazują, że udało się to osiągnąć – powiedział dyrektor operacyjny Messe Düsseldorf, Erhard Wienkamp i podkreślił: Spotkanie umożliwiło wystawcom i potencjalnym klientom wzmocnienie ich sieci, pozyskiwanie nowych potencjalnych zamówień i okazało się pomocne w realizacji celów korporacyjnych.

Dyrektor projektu ds. technologii druku Sabine Geldermann dodała: Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych opinii, jakie otrzymaliśmy od uczestników. Ogromna liczba światowych graczy, zarówno wystawców, jak i odwiedzających, zaowocowała dialogiem branżowym, który jest szczególnie ważny w tym czasie.

Wirtualne sale konferencyjne pozostaną otwarte dziś i jutro, a opcja czatu będzie działała do końca października. Filmy i prezentacje będą dostępne w bibliotece materiałów wideo od przyszłego tygodnia do końca grudnia 2021 r., podobnie jak wirtualne salony wystawców.

Kolejne targi drupa odbędą się w terminie od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week