Zmiana terminu Labelexpo Europe
2 mar 2022 08:54

Tarsus Group, organizator imprez spod znaku Labelexpo Global Series, poinformował o nowym terminie targów Labelexpo Europe 2022, które odbędą się w dniach 11-14 września 2023 r. Zespół odpowiedzialny za przygotowanie wystawy podjął decyzję o jej przesunięciu wskutek silnej presji na łańcuch dostaw, z jaką boryka się obecnie europejska branża etykiet, jak również gwałtownie zmieniającą się sytuację na Ukrainie.

Decyzja ta jest wynikiem ścisłych konsultacji z wystawcami, stowarzyszeniami i szeroko pojętą branżą etykiet, którzy często bezpośrednio odczuwają skutki niedoboru komponentów i materiałów. Te braki, spowodowane przez pandemię, nasiliły się w ostatnich miesiącach, a długie terminy realizacji zakłócają obecnie działanie łańcucha dostaw w Europie. W związku z tym, że impreza miała się odbyć za niecałe dwa miesiące, zespół odpowiedzialny za jej organizację postanowił zmienić termin w najlepszym interesie społeczności producentów etykiet.

Lisa Milburn, dyrektor zarządzająca Labelexpo, wyjaśnia: Po pierwsze, chciałabym podziękować za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli branży, z których wielu zobowiązało się do udziału w Labelexpo Europe pomimo problemów, z jakimi obecnie się borykają; wiemy, że decyzja o zmianie terminu targów będzie dla nich tak samo rozczarowująca, jak dla nas. Jej podjęcie było dla nas bardzo trudne, pracowaliśmy bez wytchnienia, aby przezwyciężyć problemy dotykające łańcuch dostaw i zorganizować targi, jakich potrzebuje branża, zwłaszcza w świetle wyzwań, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Niestety na tym etapie problemy te okazały się nie do pokonania, dlatego uważamy, że zmiana terminu jest odpowiedzialną decyzją.

Jules Lejeune, dyrektor zarządzający FINAT: FINAT w pełni rozumie i popiera podjętą decyzję. Biorąc pod uwagę istniejące niedobory podzespołów i komponentów, niedostatki papieru i innych materiałów eksploatacyjnych do produkcji etykiet, a obecnie również poważną geopolityczną niepewność spowodowaną sytuacją na Ukrainie, jest po prostu zbyt wiele przeszkód do pokonania. FINAT pozostaje zdeklarowanym rzecznikiem czołowej w skali świata imprezy branży druku etykiet i opakowań. Podziwiamy naszego wieloletniego partnera, firmę Labelexpo, za podjęcie tej niezwykle trudnej decyzji i postawienie interesów branży na pierwszym miejscu.

Po tej decyzji kolejnym ważnym wydarzeniem o globalnym charakterze skierowanym do sektora druku opakowań będzie wystawa Labelexpo Americas, która odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Donalda E. Stephensa w Chicago w dniach 13-15 września 2022 r. Inne imprezy spod znaku Labelexpo organizowane w tym roku to: Labelexpo Asia (28 czerwca -1 lipca), Labelexpo India (10-13 listopada) and Labelexpo South China (7-9 grudnia).

Opracowano na podstawie informacji organizatora