Warsztaty już jutro!
4 gru 2019 08:49

5 grudnia odbędą się ostatnie w tym roku Dni Otwarte firmy Atrium Centrum Ploterowe oraz polskiego producenta i dystrybutora materiałów do druku wielkoformatowego - Ikonos.

W opolskim Demo Room firmy Atrium zostanie zaprezentowanych ponad 20 urządzeń do druku wielkoformatowego, w tym 9 drukarek japońskiej marki Mutoh wraz z najnowszą XPERTJET. Można będzie skorzystać z serwisowych porad oraz okazji cenowych, gdyż do tego dnia polski dystrybutor drukarek Mutoh zapowiada utrzymanie promocyjnych cen w ramach „Black Week”.

„Zaprezentujemy maszyny do druku wielkoformatowego reprezentujące kilka technologii druku: ekosolwentową i żywiczną na mediach giętkich takich jak folie, tapety, canvasy, papiery. Kilka urządzeń będzie reprezentowało technologię zadruku LED-UV na gotowych przedmiotach, np. gadżetach czy też podłożach giętkich i sztywnych takich jak kamień, szkło, drewno. Nie zabraknie także technologii zadruku tkanin i technologii o równie szerokich możliwościach jak druku UV – sublimacji - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Formułę Dni Otwartych rozszerzyliśmy o blok serwisowy, podczas którego technik zaprezentuje potencjalnym i obecnym użytkownikom drukarek Mutoh, w jak prosty sposób wykonuje się wybrane czynności konserwacyjne czy też pracę z oprogramowaniem sterującym.”

W programie bloku serwisowego można będzie zapoznać się z: obsługą urządzeń, omówieniem funkcji menu, kalibracji plotera, ustawienia posuwu mediów, konserwacji plotera, wymiany podstawowych części eksploatacyjnych. Nie zabraknie także ćwiczeń praktycznych.

Jeśli chodzi o oprogramowanie RIP , technicy zaprezentują dobór odpowiednich profili do druku mediów, ustawienia nasycenia kolorów, tworzenie szablonów (Quick Set) w oprogramowaniu Onyx, przygotowanie grafiki do wydruku na drukarkach LED-UV (np. kolory spotowe), przygotowywanie prac do automatycznego wycinania na ploterach tnących i oprogramowanie Onyx Thrive z pracą drukarek w sieci.

„Podczas Dni Otwartych zaprezentujemy nową linię drukarek - model Mutoh XpertJet. Na rynku dostępne są już dwa modele: 1641SR i 1682SR. Są to drukarki cztero- (CMYK) i 8-kanałowe (2xCMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h. XpertJet jako sukcesor linii ValueJet posiada szereg nowych rozwiązań, w tym dwa rodzaje atramentów do wyboru: atramenty ekosolwentowe nowej generacji lub wielokrotnie nagradzane i certyfikowane atramenty żywiczne Mutoh UMS. Dalsza lista nowości to nowoczesny czarny design, technologia DropMaster 2, dotykowy panel sterowania, nowe systemy prowadzenia mediów i wiele innych” - kontynuuje Paweł Stania.

Z kolei Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Natomiast Mutoh ValueJet 1638UR to 2-głowicowa drukarka LED-UV o szerokości roboczej 1,62 m. Oprócz kolorów CMYK oferuje także kolor biały oraz lakier. Urządzenie pozwala również na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu (symultaniczny).

Trzecią serią drukarek LED-UV japońskiego producenta jest „UH”. Są to drukarki hybrydowe, czyli stołowo rolowe. Oznacza to, że mogą drukować tak samo jak seria „UR” na materiałach giętkich, ale przede wszystkim na materiałach sztywnych do 15 mm grubości dzięki dostawianym stołom. Ta możliwość pozwoli na druk szyldów, plansz, opakowań, ceramiki, lekkich płyt i wielu innych.

„Podczas Dni Otwartych pokażemy także kompletną technologię druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych i sztucznych, czyli drukarkę Mutoh ValueJet 1938 TX z unikalnymi atramentami polimerowymi” - zapowiada Paweł Stania.

Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter dwugłowicowy o maks. prędkości 73 m2/h. Posiada możliwość zadruku materiałów o szerokości do 1,91 m.

Uczestnicy Dni Otwartych będą mogli także zapoznać się z (eko)nowościami z fabryki Ikonos. Jedną z nich jest folia o symbolu PROFIFLEX PRO MRT PP140 do zadruku we wszystkich technologiach druku wielkoformatowego obecnych na rynku (żywicznej UMS, solwentowej, lateksowej, LED oraz UV). Oferowana jest w wariantach z klejem (typu TITAN) lub bez w standardowym wymiarze 1,05x50 m.

Kolejna nowość to laminat sucho-ścieralny IKONOS EASYERASE do laminowania zarówno klasycznych grafik, jak i płaskich powierzchni. Specjalnie zaprojektowana powłoka umożliwia zmazywanie flamastrów sucho-ścieralnych, a nawet farb graffiti.

Następna nowość, która już zbiera bardzo dobre opinie z rynku, to tapeta IKONOS Proficoat WMT 130 VSC do zadruku w technologii lateksowej, a także LED/UV. Oferowana jest w szerokości 1,10 m i długości 50 mb oraz gramaturze 130 g/m2. Materiał jest odporny na wilgoć i nadaje się do recyklingu.

Następna nowość to folia IKONOS Profiflex 4-MOUNT IKO-2 SYMMETRIC przeznaczona do montażu grafik, także między przezroczyste materiały jak pleksi czy szkło.

Innym ciekawym nośnikiem jest IKONOS Easy Smart. To materiał typu non-woven, dedykowany do druku w technologiach: żywicznej UMS, solwentowych, lateksowych oraz LED / UV. Dzięki zastosowaniu specjalnego powleczenia otrzymywane wydruki charakteryzują się nasyconymi barwami oraz bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Materiał występuje w wersji matowej i jest dostępny w szerokości 0.914 m.

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny po rejestracji na stronie organizatora.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium