Targi InPrint Munich 2019 rozpoczęte
12 lis 2019 02:28

Na targach InPrint Munich 2019, odbywających się w dniach 12 -14 listopada w Monachium, jest obecnych 136 firm drukarskich z 22 krajów, prezentujących przełomowe innowacje w zakresie nanoszenia atramentów, cieczy i materiałów 3D na wszelkiego rodzaju kształty i powierzchnie. Jak podają organizatorzy, na targach można zobaczyć zupełnie nowy świat technologii drukowania, zdolnych do przekształcania lub personalizowania towarów, części i opakowań przy maksymalnej efektywności kosztowej. Dla wielu branż oznacza to nowe możliwości znacznego ulepszenia, a nawet transformacji całego procesu produkcyjnego.

InPrint Munich to wysoce skuteczna platforma do tworzenia sieci kontaktów i inwestowania dla rosnącej społeczności specjalistycznej, uwzględniająca obecność najbardziej postępowych innowatorów w dziedzinie technologii druku kształtujących rynek. Wśród prezentowanych aplikacji drukarskich znajdują się rozwiązania dla: części samochodowych, elektroniki drukowanej, opakowań, butelek do picia, pojemników na żywność, artykułów branży odzieżowej, farmaceutyków i kosmetyków, a także dekoracyjnego wykończenia podłóg, kafelków, dekoracji wnętrz i mebli.

Technologia drukowania staje się coraz bardziej inteligentna i jest w stanie rozwiązać wiele delikatnych problemów produkcyjnych. Poprawia także możliwości personalizacji i projektowania oraz skutecznie podnosi wartość produktów i marek. W związku z tym InPrint Munich przyciąga profesjonalistów wysokiego szczebla zarówno z branży poligraficznej, jak i różnych sektorów produkcyjnych, którzy dążą do maksymalizacji swojego potencjału produkcyjnego, jednocześnie wchodząc na nowe, zyskowne rynki. Podczas poprzedniej wystawy w 2017 r.  zdecydowaną większość odwiedzających stanowili dostawcy usług poligraficznych, projektanci produktów i opakowań, kierownicy techniczni, inżynierowie procesów, specjaliści ds. badań i rozwoju, menedżerowie ds. rozwoju biznesu i dyrektorzy zarządzający.

Najważniejszymi strefami tematycznymi tegorocznych targów są: nowa technologia głowic drukujących i atramentów, systemy suszenia i utwardzania, rozwiązania dla skutecznej integracji maszyn, zaawansowana metrologia i kontrola jakości, oprogramowania do zarządzania kolorami i procesami; a także konkretne zastosowania przemysłowe w zakresie: opakowań i etykiet, uszlachetniania, drukowanej elektroniki, drukowania na tkaninach i tekstyliach, produkcji przyrostowej, drukowanie zabezpieczające i wiele innych.

InPrint Munich Technical Conference

Równolegle z wystawą odbywa się trzydniowa konferencja techniczna - InPrint Munich Technical Conference, obejmująca prelekcje ponad 70 najlepszych ekspertów branży drukarskiej i produkcyjnej z całego świata.  Konferencja obejmuje studia przypadków oraz panelowe dyskusje techniczne, mające poprowadzić odwiedzających przez wszystkie kroki niezbędne do skutecznego wdrożenia nowej technologii drukowania w liniach produkcyjnych, jednocześnie skupiając się na zaletach i wadach różnych podejść i technologii. Wszystkie prelekcje mają charakter otwarty i są bezpłatne dla wszystkich odwiedzających i wystawców targów InPrint 2019. Pełny program konferencji jest dostępny na stronie internetowej: www.inprintmunich.com.

Bezpłatny kącik konsultacyjny

Nowy, tzw. Kącik Konsultacyjny (Free Consultancy Corner) oferuje odwiedzającym możliwość spotkania się z niezależnym ekspertem w celu uzyskania porad dotyczących jakości. Podczas osobistych sesji 1:1 odwiedzający mogą omówić konkretne rozwiązania produktowe i możliwe cele, które pozwolą im rozwinąć działalność. Jest to usługa bezpłatna. Spotkania można rezerwować online lub na miejscu, w zależności od dostępności.

Informacje dla odwiedzających

Organizatorzy InPrint Munich 2019 zapraszają na obszerną stronę internetową targów zawierającą szereg przydatnych narzędzi dla odwiedzających. Znajdziemy tam pełną listę wystawców, która może być sortowana według kategorii produktów i zawiera bezpośrednie linki do profili poszczególnych firm, ich portfolio produktów oraz informacji prasowych w celu uzyskania dalszych informacji. Użytkownicy mogą również utworzyć swój Personal Show Planner, dodając wystawców i interesujące ich sesje konferencyjne jednym kliknięciem myszy. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje na temat podróży i zakwaterowania, a także sklep z biletami oraz film prezentacyjny targów „InPrint Munich w 60 sekund”.

Lokalizacja, godziny otwarcia i bilety

Targi InPrint Munich 2019 trwają od 12 do 14 listopada w centrum targowym Munich Trade Fair Centre w Monachium, w Niemczech. Wystawa, prelekcje konferencyjne i kącik konsultacyjny znajdują się w hali A6, do której można dostać się wschodnim wejściem do centrum targowego. Godziny otwarcia targów to 9:00-17:00 we wszystkie trzy dni wystawowe. Odwiedzający mogą zarejestrować się i kupić bilety online w cenie specjalnej lub kupić bilety na miejscu w pełnej cenie, we wszystkie trzy dni wystawowe.

Na podstawie informacji organizatora targów opracowała AP