Targi Fast Textile coraz bliżej
5 lis 2018 12:54

Zbliża się piąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile - najważniejszego w Polsce i Europie Centralnej wydarzenia dla branży tekstylnej.

Międzynarodowe Targi Tekstylne organizowane w dniach 22-24 listopada w halach Ptak Warsaw Expo w Warszawie, przygotowano z rozmachem. Jubileusz jest podwójny – „Piąta edycja targów jest dla nas niezmiernie ważna, ponieważ w tym samym roku firma będąca liderem, jeśli chodzi o tworzenie platformy sprzedażowej odzieży dla producentów i importerów, hurtowników i detalistów w Polsce, obchodzi 25-lecie działalności – podkreśla Nina Ryszka, organizator targów Fast Textile.

W tegorocznym programie znalazło się osiem stref tematycznych: Strefa Trndów, Pawilony narodowe i Az 18 wydarzeń towarzyszących, takich jak Forum tekstylne z warsztatami i szkoleniami branżowymi.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 400 firm z 40 krajów, wydarzenie odwiedziło ponad 27 000 osób.

Wśród wystawców możemy spodziewać się między innymi: producentów i dystrybutorów maszyn szwalniczych, maszyn do druku na tkaninach, maszyn do zdobienia tkanin, pikowarek tnących, maszyn do sitodruku, hafciarek i maszyn dziewiarskich oraz producentów i dystrybutorów tkanin, dzianin i akcesoriów typu gumki, guziki, zamki, lamówki, igły czy nici. Nie zabraknie też usługodawców – drukarń, szwalni i firm oferujących akcesoria reklamowe.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku odwiedzający będą mogli zarówno poznać najnowsze trendy w modzie jak również najbardziej innowacyjne maszyny, które w najbliższym czasie przyczynią się do rozwoju przemysłu tekstylnego.

Na targi będzie można dojechać bezpłatnym autobusem, kursującym z dworca Centralnego w Warszawie. Na zmotoryzowanych czekać będzie bezpłatny parking przy halach wystawienniczych.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych w „Gazecie Wyborczej” z dnia 19 października.