Tania von der Goltz dyrektorem finansowym Heidelberga
4 lis 2022 06:00

Decyzją Rady Nadzorczej firmy Heidelberg,  od 1 stycznia 2023 Tania von der Goltz zastąpi Marcusa A. Wassenberga na stanowisku dyrektora finansowego.

Tania von der Goltz dołączy do firmy Heidelberg, jednocześnie zostając też członkiem zarządu tej spółki i następczynią Marcusa A. Wassenberga, który niedawno odszedł z firmy. Rada Nadzorcza ogłosiła również, że prezes zarządu, dr Ludwin Monz, obejmie funkcję dyrektora ds. pracy.

Tania von der Goltz pracowała ostatnio w firmie Fresenius Medical Care jako wiceprezes ds. globalnej strategii finansowej, odpowiadając za całościową strategię finansową firmy. Między innymi inicjowała i kierowała międzynarodowymi programami tworzenia wartości. Jako szefowa globalnego komitetu ds. przejęć i inwestycji miała twórczy wpływ na działania w zakresie fuzji i przejęć grupy notowanej na DAX.

Przewodniczący Rady Nadzorczej, dr Martin Sonnenschein, mówi: Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy Tanię von der Goltz, kompetentną ekspertkę finansową z wieloletnim doświadczeniem. W ten sposób byliśmy w stanie obsadzić zwolnione stanowisko dyrektora finansowego w odpowiednim czasie i zapewnić uporządkowane przejście do nowego etapu.

Dyrektor generalny, dr Ludwin Monz, skomentował: Nie mogę się doczekać współpracy z Tanią von der Goltz. Razem będziemy wdrażać strategiczne zmiany, wzmacniać firmę pod względem finansowym i pod kątem transformacji kulturowej, którą rozpoczęliśmy.

Komentując swoją nominację, Tania von der Goltz powiedziała: Jestem bardzo podekscytowana moją nową rolą w Heidelbergu, współpracą z zarządem i pracownikami, aby pomóc w kształtowaniu drogi, którą obraliśmy w kierunku zrównoważonego wzrostu wartości. Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg