Strzał w dziesiątkę
18 maj 2022 06:00

Maor Yur, Kornit Digital
Nie ma ważniejszego miejsca niż własny dom. Robimy, co w naszej mocy, aby znaleźć doskonałą lokalizację, zaprojektować go według naszych preferencji i utrzymywać w nim (względny) porządek. Pandemia zmusiła wielu z nas do spędzania więcej czasu w domu, zwiększając inwestycje w tej kategorii i wyróżniając rzeczy, które chcemy zmienić.

Najwyższy czas, aby sięgnąć po technologię, która pozwoli nam poczuć się jak w domu i pomoże zmienić go w przytulne schronienie.

Opracowując technologię MAX firmy Kornit i wprowadzając ją do branży druku bezpośredniego na tkaninie za pomocą takich systemów, jak Presto MAX, chcieliśmy dać firmom narzędzia do zaspokojenia bieżących potrzeb i ambicji klientów. Oto kilka sposobów na poprawę codziennego życia ludzi w domu, opartych na innowacyjnej technologii druku na tekstyliach do wystroju wnętrz.

Mieszkaniowa metamorfoza: zmiana wyglądu odpowiednio do nastroju

Zaprojektowanie własnej przestrzeni może być stresującym procesem, a doskonale wiadomo, że remonty często prowadzą do kłótni, a nawet rozwodów. A gdyby podejmowanie decyzji dotyczących wystroju mieszkania było znacznie prostsze jedynie dzięki świadomości, że w każdej chwili możemy zmienić zdanie? Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę obowiązujących trendów, czy nagłą potrzebę stworzenia domowego biura w czasie pandemii, narzędzia i technologie do wystroju wnętrz mogą i powinny zapewniać elastyczność. Dzięki drukowaniu na żądanie, chcąc zmienić styl pomieszczenia wcale nie trzeba wyrzucać mebli. Prosta wymiana obić posiadanego wyposażenia załatwi sprawę, nie generując odpadów i kosztów.

Serial telewizyjny WandaVision pokazuje różne okresy, odpowiednio dostosowując wystrój wnętrz do każdego z nich. Twórcy serialu poświęcili wiele godzin na zakupy przedmiotów pasujących do każdej dekady – godny pochwały wysiłek, który w dużym stopniu przyczynił się do autentyczności serialu. Tekstylia z nadrukiem są odpowiedzią dla przeciętnych Joe i Jane, którzy chcą zmienić pomieszczenie, ale nie mają pieniędzy, aby podróżować po świecie w poszukiwaniu modnych mebli i akcesoriów.

 

Zrób miejsce w każdym pomieszczeniu: ponownie wykorzystuj przedmioty zamiast trzymać je w schowku

Kolejnym poważnym problemem w domach są rupiecie. Jak wynika z badań, pozbycie się rupieci eliminuje około 40 proc. prac domowych i znacznie zwiększa zadowolenie domowników. Konieczność pozbycia się rupieci spotyka się z naszą obawą, że coś, co dziś wydaje się niepotrzebne, jutro stanie się rzeczą niezbędną i dojdziemy do wniosku, że jednak chcemy mieć tę kanapę. W rezultacie z powodu niepotrzebnych mebli tracimy cenną przestrzeń i spokój ducha.

Aby rozwiązać ten problem, potrzebujemy technologii, która może łatwo przywrócić wszystko, z czego rezygnujemy, i sprawić, że nasz wysiłek emocjonalny związany z pozbywaniem się rupieci stanie się dziecinnie prosty. Technologia druku bezpośredniego na tkaninie na potrzeby wystroju wnętrz pozwala „zapamiętać” każdy wygląd i odtworzyć go, gdy tylko zmienimy zdanie.

Wyjątkowy projekt firmy Kornit i studentów Shenkar College of Engineering, Design and Art umożliwił odtworzenie słynnego domu premiera Izraela Davida Ben-Guriona. Efekt był doskonały, a sam proces inspirujący i sprawny. Popularyzacja tych możliwości może zrewolucjonizować sposób, w jaki traktujemy domowe rupiecie, eliminując przy tym odpady i frustrację.

Ekologiczne budownictwo: drukowanie trwałych, ekologicznych domowych przedmiotów

Kiedy uda nam się osiągnąć pożądany efekt i chcemy go zachować, powinien on utrzymywać się przez długi czas. Obok szybkości i wszechstronności, kluczową rolę odgrywają tu jakość i trwałość, a wszystkie te cechy są nieodłącznymi elementami rozwiązań firmy Kornit w zakresie wystroju wnętrz. Dostarczamy trwałe wydruki o sprawdzonej wysokiej odporności na pranie i ścieranie, a w przypadku elementów zewnętrznych także na działanie promieniowania UV.

Ponieważ używamy farb pigmentowych Robusto firmy Kornit, kolory są niewiarygodnie trwałe i potrafią wiele znieść, co jest wspaniałe szczególnie w przypadku branży odzieżowej i wystroju wnętrz, gdzie liczy się trwałośćmówi Jon Boll, kierownik sklepu Little Cocalico, amerykańskiego dostawcy tkanin ozdobnych na zamówienie, wytwarzanych za pomocą systemu Presto S firmy Kornit do ekologicznej, jednoetapowej produkcji.

Wytwarzanie wytrzymalszych tkanin dla domu to także ekologiczny wybór. W niedawnej ankiecie 77 proc. respondentów powiedziało, że chcą żyć bardziej ekologicznie, co czyni ten cel godnym uwagi. Koncepcja „ekologicznego budownictwa” stała się popularna i nadszedł czas, aby wprowadzić ją do domu, stosując tkaniny, które uwzględniają ochronę środowiska.

Technologia wystroju wnętrz firmy Kornit polega na wytwarzaniu każdego elementu na żądanie, co zapobiega powstawaniu odpadów i umożliwia producentom druk tylko tego, co już sprzedali. Ogranicza to wpływ na środowisko i spełnia najwyższe standardy produkcji, która jest neutralna pod względem emisji CO2 i posiada certyfikaty GOTS i ECO PASSPORT. W rezultacie zużywa do 95 proc. mniej wody, 50 proc. mniej farby i 94 proc. mniej energii.

Wiele wydruków jest drukowanych jednostronnie, co pomaga minimalizować nasze koszty i z powodzeniem sprzedajemy klientom zasłony i pościel, które są naprawdę ekologiczne, co ostatnio staje się coraz ważniejsze, a w przyszłości jeszcze zyska na znaczeniu — mówi Damian Marchlewicz, dyrektor zarządzający firmy SE-DA, polskiego dostawcy tkanin dla hoteli, restauracji i placówek opieki zdrowotnej, którego oferta obejmuje zasłony, rolety, pościel, szlafroki, ręczniki, kapcie i dywaniki łazienkowe. - Poza wysokiej jakości drukiem, ochrona środowiska była jednym z najważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji.

Nasz przyszły dom jest na wyciągnięcie ręki. Jest bardziej kreatywny, dostępny, uporządkowany i ekologiczny. Wydrukujmy nową i lepszą wersję życia, ponieważ nigdzie nie będzie nam tak dobrze, jak w domu.

Odkryj technologię MAX firmy Kornit Digital na targach FESPA w hali 27, stoisko 27-D60.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań firmy Kornit do wystroju wnętrz, kliknij tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Artykuł sponsorowany