SPGPrints prezentuje nowe drukarki cyfrowe na targach Heimtextil
10 sty 2017 10:01

SPGPrints JAVELIN 20cm 300dpiJeden z liderów rynku druku przemysłowego - firma SPGPrints wprowadza na rynek nowe modele drukarek cyfrowych przeznaczonych do druku tapet i elementów wystroju wnętrz. Oparte na unikalnej technologii Archer drukarki SPGPrints można oglądać podczas odbywających się we Frankfurcie targów Heimtextil 2017.

Na stoiskach producenta prowadzone są pokazy i demonstracje dwóch nowych maszyn. Pierwsza z nich to JAVELIN – cyfrowa drukarka atramentowa szerokiego formatu przeznaczona do zadruku dekoracyjnych wyrobów włókienniczych, w tym pościeli, zasłon i obić. Drugim rozwiązaniem jest PIKE Decor – rotacyjna maszyna sitodrukowa do zastosowań dekoratorskich. Sercem obu nowych drukarek jest opracowana przez producenta, unikalna technologia Archer pozwalająca na używanie szerokiego zakresu tekstury podłoża, które może być zadrukowywane w wąskich tolerancjach rejestru i z dużą prędkością.

Debiutująca na targach drukarka JAVELIN jest przeznaczona do szerokoformatowego druku cyfrowego na tekstyliach. Możliwość wykorzystania podłoża o szerokości 3200 mm pozwala na zadruk różnego rodzaju tekstyliów domowych, w tym pościeli, zasłon i draperii. Rozwiązanie jest polecane szczególnie do produkcji limitowanych edycji oraz krótkich serii, co czyni je atrakcyjnym dla odbiorców z branży HoReCa. JAVELIN drukuje maksymalnie w sześciu kolorach z prędkością 550 metrów kwadratowych na godzinę. Posiada solidną zabudowę i jak twierdzi producent – jest łatwa w użytkowaniu i konserwacji.

Nowa drukarka PIKE to urządzenie do zadruku cyfrowego laminatów i tapet. 700-milimetrowej szerokości drukarka wykorzystuje cylinder centralny, aby nanosić grafikę, teksturę i powłoki laminatów ochronnych. Takie laminaty mogą być stosowane do tworzenia efektów drewna, cegły, płytek ceramicznych, kamienia lub własnych grafik. Dzięki temu można indywidualnie dostosować powierzchnię do swoich wymagań stosunkowo niewielkim kosztem. Jako wykończenie producent poleca zastosowanie szerokiej gamy powłok ochronnych, które pozwala na uzyskanie efektów połysku, matu, satyny i jedwabiu, wzbogacających produkowane przedmioty. Drukarka PIKE ujawnia swoje przewagi konkurencyjne przy produkcji niskonakładowej, gdzie istotne są takie czynniki jak: tempo przezbrojenia maszyny, minimalizacja strat, szybki czas wprowadzenia towaru na rynek, optymalizacja procesów logistycznych, sprawny transport i redukcja kosztów magazynowania. 

Firma SPGPrints dostosowała technologię Archer do wymagań branży oklein ściennych, które są wytwarzane przy użyciu druku cyfrowego bezpośrednio na podłożu. Producent w dalszym ciągu rozwija oferowane rozwiązania poszukując kolejnych zastosowań i możliwości wykorzystania w innych branżach. Podstawowym sposobem drukowania stosowanym w przypadku tapet pozostaje sitodruk rotacyjny – w tym obszarze SPGPrints dostarcza rozwiązania dla każdego etapu produkcyjnego. Na stoisku firmowym można także zasięgnąć informacji na temat rozwiązań sitodrukowych oraz systemów do grawerowania laserowego przeznaczonych do zastosowań tekstylnych.

Opracowano na podstawie informacji SPGPrints