SOLIZE i HP rozpoczynają współpracę
23 mar 2021 11:22

W ramach długoletniej współpracy, mającej na celu  wspomaganie rozwoju produkcji cyfrowej, marki SOLIZE i HP od niedawna wspólnie rozwijają i inwestują w produkcję wycofanych wcześniej części zamiennych, w ramach programu NISMO Heritage marki Nissan.

Dwa przedsiębiorstwa jako pierwsze na rynku zaprojektowały i wyprodukowały części dla entuzjastów NISMO z wykorzystaniem technologii 3D. Wraz z pomocą Nissana, SOLIZE udało się zidentyfikować części idealnie nadające się do druku 3D. Następnie firma nawiązała współpracę z HP, w celu zoptymalizowania produkcji części komercyjnych wysokiej jakości, wykorzystując możliwości platformy HP’s Multi Jet Fusion. Pierwsza część, która została rekonstruowana w oparciu o technologię 3D, to osłona wiązki przewodów do modelu R32 Nissan Skyline GT-R. Ta część jest produkowana z materiału HP High Reusability PA 11, co gwarantuje doskonałe właściwości mechaniczne i elastyczny design.

SOLIZE ma już ponad 30 lat doświadczenia i doskonali swoją technologię od momentu wypuszczenia pierwszych drukarek 3D w Japonii – powiedział Yasutoshi Kudo, President & CEO, SOLIZE Corporation. Wspólnie z Nissanem rozwinęliśmy technologię druku 3D na potrzeby komercyjnych części, które zostały wcześniej wycofane z obiegu i zajęliśmy się ich produkcją. Z pomocą wiodącej technologii druku 3D HP, jesteśmy w stanie wesprzeć przemysł, w tym sektor motoryzacyjny, poprzez zrównoważoną produkcję, która przynosi rozwiązania szybkie, ekonomiczne i dobrej jakości.

Budowanie nowego łańcucha dostaw za sprawą zrównoważonej produkcji

By ułatwić naprawy i wymianę części, firmy motoryzacyjne mają obowiązek dostarczania części zamiennych do swoich produktów przez dłuższy czas. Produkowanie i przechowywanie części zamiennych do pojazdów, których produkcja została wstrzymana, ulepszono ich modele lub wdrożono nową generację, może być wymagające i kosztowne dla producentów, ponieważ zmusza to ich do zachowywania form i zarządzania magazynowaniem oraz logistyką.

Produkcja cyfrowa i druk 3D umożliwiają elastyczne projektowanie i produkcję 3D w trybie just-in-time dla wirtualnych zapasów, które zaspokajają zapotrzebowanie na złożone części przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ponadto, zrównoważona produkcja 3D na żądanie przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów przemysłowych i emisji dwutlenku węgla w czasie całego cyklu życia produktu.

Liderzy w branży, tacy jak Nissan, zdają sobie sprawę z ogromnych konsekwencji kosztowych związanych z magazynowaniem, formami i logistyką części zamiennych oraz w jaki sposób przemysłowy druk 3D może ich w tym wesprzeć – powiedział Jon Wayne, Head of Global Commercial Business for 3D Printing and Digital Manufacturing, HP Inc. Produkcja cyfrowa to realne, długoterminowe rozwiązanie służące przyspieszeniu procesu tworzenia, transformacji łańcuchów dostaw i aktywizacji branż, takich jak motoryzacja. Wspólnie z SOLIZE koncentrujemy się na pomaganiu firmom w przekształcaniu ich procesów właśnie dzięki zrównoważonej, cyfrowej produkcji.

Opracowano na podstawie informacji SOLIZE i HP