SCREEN opracował Truepress JET 560HDX
8 lut 2024 06:30

Firma SCREEN Graphic Solutions Co. Ltd. (SCREEN GA) sfinalizowała prace nad nową cyfrową maszyną atramentową Truepress JET 560HDX. System dołączy do oferty SCREEN GA, przeznaczonej na rynek druku komercyjnego, korespondencji bezpośredniej i druku wydawniczego.

Rynek druku komercyjnego wymaga elastycznych rozwiązań druku o wysokiej wartości ekonomicznej. Bardziej złożone prace, z krótszym czasem realizacji, krótszymi nakładami, wieloma wersjami, późnymi poprawkami i zmiennymi informacjami są wymagane, aby zwiększyć atrakcyjność dla klientów końcowych. Wymagania te stworzyły nowe możliwości biznesowe dla niezawodnych cyfrowych maszyn atramentowych oferujących wydajność zbliżoną do offsetu.

Na rynku wydawniczym agresywna ekonomia, wysoka jakość i elastyczne formaty umożliwiają coraz większej liczbie firm korzystanie z możliwości szybkich cyfrowych maszyn atramentowych typu roll-fed. W obliczu coraz krótszych serii produkcyjnych, a nawet wymagań dotyczących „książek w jednym egzemplarzu”, systemy produkcji książek muszą być zoptymalizowane pod kątem produkcji od bardzo niskich do średnich nakładów.

Potrzeby rynku korespondencji bezpośredniej w zakresie wysokiej produktywności, elastyczności w stosowaniu lekkich papierów niepowlekanych, a także grubych, przyciągających uwagę, samoprzylepnych druków o wysokim połysku przy niskich kosztach stałych i zmiennych są niezbędne, aby zrównoważyć rosnące koszty opłat pocztowych. Dążenie do jak najniższych kosztów produkcji korespondencji bezpośredniej zachęci reklamodawców do dalszego wykorzystywania tego medium.

W odpowiedzi na zmieniające się realia rynkowe SCREEN GA wprowadził na rynek maszyny Truepress JET 520HD, 520HD+ i 520 HD AD z zestawami atramentów Truepress SC i S.C.+.

Najnowszym osiągnięciem SCREEN GA w tej dziedzinie jest Truepress JET 560HDX. Jest to nowy system, który ma napędzać dalsze innowacje w druku. Jak przekazuje firma, Truepress JET 560HDX może pracować w różnych trybach drukowania, umożliwiając obsługę papieru o szerokości do 560 mm przy prędkości do 150 m/min, z maksymalną rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Jest również kompatybilna z atramentem Truepress SC2 firmy SCREEN GA. Ten nowo opracowany zestaw atramentów o wysokiej gęstości optycznej umożliwia drukowanie bezpośrednio na papierze powlekanym offsetowo bez obróbki wstępnej. Specjalne właściwości zestawu atramentów SC2 zapewniają wysokie nasycenie kolorów, które mają głębokie odcienie, a także gęstą i neutralną czerń, co zapewnia wyraźniejszy druk nawet drobnego tekstu i linii.

Ponadto nowy, wysokowydajny, inteligentny system suszenia umożliwia wydajne suszenie podłoży o dużej gęstości atramentu, zapewniając wysoką jakość i szeroki gamut druku na szerokiej gamie papierów.

Maszyna Truepress JET 560HDX jest również wyposażona w nowy, szybko uruchamiający się system operacyjny, który jest kontynuacją i ulepszeniem sprawdzonych na rynku technologii serii Truepress. System ten zapewnia integrację całego wewnętrznego sprzętu i oprogramowania z urządzeniami do obróbki wstępnej i końcowej.

Firma mówi, że Truepress JET 560HDX stanie się przełomem dla nowej generacji inteligentnych fabryk, gdzie oczekuje się, że wprowadzi nową wydajność ekonomiczną, produktywność o wysokiej dostępności i satysfakcjonującą jakość druku.

Nowy system będzie prezentowany w centrach innowacji Inkjet firmy SCREEN w Stanach Zjednoczonych i Europie. Ma on również pojawić się na targach drupa 2024, które odbędą się 28 maja – 07 czerwca w Düsseldorfie, w Niemczech.

Opracowano na podstawie informacji firmy SCREEN