Rusza projekt „Ortotyka 3D” kierowany do osób z niepełnosprawnością
5 gru 2019 08:31

We wtorek 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ruszył projekt “Ortotyka 3D”, który jest pilotażowym przedsięwzięciem firm Omni3D i Meyra Group. Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i skorzystaniem z testowych wersji wydruków 3D stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

W trakcie projektu będą zrealizowane prototypowe wydruki 3D wykonane przez Omni3D z udziałem konsultantów firmy Meyra Group, która jest liderem na rynku sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Po wstępnych wywiadach i pogłębionych konsultacjach z osobami, które prześlą formularz zgłoszeniowy i wyrażą tych samym chęć uczestnictwa w projekcie wezmą udział trzy osoby, dla których zostaną bezpłatnie zaprojektowane i wydrukowane: gorsety 3D, ortezy 3D i sprzęt rehabilitacyjny.

Omni3D rozumie, że tworzenie nowych rozwiązań powinno podnieść jakość życia i przede wszystkim być użyteczne - Mamy możliwości i szansę na to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością. Możemy zmniejszyć bariery i uciążliwości, które napotykają każdego dnia. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób borykająych się z problemami układu ruchu. O pomoc w jego realizacji zgłosiliśmy się do Fundacji On/Off. Pozyskaliśmy również partnera w zakresie konsultacji , czyli firmę Meyra Group. To ważne aby pokazać naszym partnerom i klientom, że jesteśmy świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who. - tłumaczy Paweł Robak, CEO Omni3D.

Firmy Omni3D i Meyra Group odpowiedzialne są za merytoryczną część projektu, z kolei działania z zakresu promocji zostały powierzone Fundacji On/Off, która do końca stycznia 2020 roku realizuje kampanię „Włącz się” zachęcającą pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy.

Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany od 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych do końca lutego 2020 roku. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Omni3D