Rolowe linie konwertujące od Schobertechnologies
27 maj 2022 09:57

Firma Schobertechnologies specjalizuje się w opracowywaniu, projektowaniu i produkcji narzędzi rotacyjnych, modułów i maszyn specjalnych szeroko stosowanych w produkcji opakowań, włóknin, przetwarzaniu papieru i druku przemysłowym. Wysokiej jakości, zaawansowany technicznie sprzęt jest sprzedawany w ponad 100 krajach na całym świecie.

Produkty Schobertechnologies znalazły zastosowanie praktycznie we wszystkich działach obróbki. Oprócz tradycyjnych sektorów przetwórstwa papieru i folii, nowe obszary zastosowań można znaleźć w branżach: medycznej, bezpieczeństwa, elektronicznej, farmaceutycznej i co ciekawe, także w motoryzacyjnej.

W branży motoryzacyjnej firma oferuje między innymi rozwiązania do wykańczania płytek drukowanych, płytek bipolarnych i membran do ogniw paliwowych. Technologie wykańczania obejmują kalandrowanie, wytłaczanie, sztancowanie i wykrawanie.

CCM (Catalyst Coated Membrane), składnik MEA (Membrane Electrode Assemblies), jest dość wymagającym i wrażliwym materiałem w obróbce, głównie jeśli chodzi o zmiany temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Jednak technologia sztancowania obrotowego dowiodła swojej skuteczności podczas przetwarzania, szczególnie w przypadku jej integracji z liniami montażowymi ogniw paliwowych. Inne stosowane materiały to GDM (Gas Diffusion Layer) i PEM (Polymer Electrolyte Membrane).

Opracowano na podstawie informacji firmy Schobertechnologies