Roland DG wprowadza nowy wielkoformatowy ploter płaski UV
21 mar 2023 06:00

Firma Roland DG ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, wysokonakładowego wielkoformatowego plotera płaskiego UV, EU-1000MF. Ploter został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkową jakość obrazu przy wysokiej wydajności, wszechstronności i niezawodności, a wszystko to w atrakcyjnej cenie.

Dzięki możliwości drukowania żywych i szczegółowych grafik bezpośrednio na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych podłoży, EU-1000MF pozwala dostawcom usług poligraficznych zmaksymalizować swoje możliwości i zyski. Cechy i funkcje plotera EU-1000MF sprawiają, że jest on idealny do szerokiego zakresu zastosowań, w tym do tworzenia szyldów, wystaw, dekoracji wnętrz i produktów specjalnych. Ploter, pierwotnie opracowany z myślą o konkretnych rynkach wzrostowych, został wprowadzony dziś na rynek w regionie EMEA ze względu na rosnące zapotrzebowanie na niego i najlepszy stosunek ceny do wydajności w swojej kategorii.

Seria EU-1000MF została zaprojektowana z myślą o pełnym wykorzystaniu specjalnie opracowanych przez Roland DG atramentów UV E-US z certyfikatem GREENGUARD Gold, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego plotera. Zapewniają one oszałamiające wyniki graficzne przy niższych kosztach w porównaniu z innymi atramentami UV do ploterów UV. Te ekonomiczne atramenty o wysokiej gęstości wydobywają to, co najlepsze w ploterze UE-1000MF, tworząc niesamowite wydruki. Dostępny w szerokiej gamie konfiguracji atramentów, w tym w z bielą o wysokim kryciu i lakierem - EU-1000MF ułatwia włączenie uderzających efektów tekstur i efektów 3D do druków.

Ploter optymalizuje wydajność, aby dopasować ją do współczesnych potrzeb w zakresie drukowania. Zawiera on innowacyjne technologie, najwyższej klasy podzespoły i szereg zaawansowanych funkcji, które optymalizują wydajność, przyspieszają przepływ pracy i zapewniają bezpieczną obsługę. Użytkownicy mają do wyboru sześć lub cztery głowice drukujące w układzie dwurzędowym z przesunięciem.

Wprowadzając nową wersję plotera EU-1000MF, firma Roland DG oferuje klientom dokładnie to, o co prosili, zaawansowane, wysokonakładowe urządzenie drukujące UV w przystępnej cenie – powiedział Paul Willems, dyrektor ds. zarządzania produktem i rozwoju w Roland DG EMEA.

Ploter EU-1000MF i przystępne cenowo atramenty E-US umożliwią użytkownikom tworzenie wyników korzystnych dla klienta, poszerzanie oferty produktów oraz podniesienie wydajności i zysków na zupełnie nowy poziom.

Aby zapewnić precyzyjne drukowanie, ploter EU-1000MF jest wyposażony w czterostrefowy elektroniczny stół podciśnieniowy, który automatycznie dodaje zasysanie powietrza i podtrzymywanie w celu maksymalizacji stabilności nośnika. Spójne rozmieszczenie płyt i paneli jest zapewnione przez bolce wyrównania materiału, które pojawiają się po naciśnięciu przycisku w celu automatycznego wyrównania druku z punktem źródłowym.

Użytkownicy docenią również oprogramowanie SAi Flexiprint Plus Roland DG Edition dołączone do plotera EU-1000MF. Ten zaawansowany i łatwy w użyciu procesor RIP zawiera biblioteki Pantone, kafelkowanie, intuicyjne skalowanie i przycinanie, a także wiele dodatkowych narzędzi i cech, które poprawiają jakość druku, użyteczność i możliwości produkcyjne.

Opracowano na podstawie informacji Roland DG.