Roland DG przenosi kolory na wyższy poziom
15 cze 2020 10:03

Firma Roland DG rozszerzyła swoją wielokrotnie nagradzaną serię TrueVIS o nowy ploter TrueVIS VF2-640, zaprojektowany tak, aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów i wysoką wydajność przy produkcji szyldów, paneli podświetlanych, plakatów, grafiki pojazdowej itp.

Bazując na sukcesie rozwiązań ploterów drukująco-tnących TrueVIS VG2 i SG2, nowy wielkoformatowy ploter atramentowy TrueVIS VF2-640 posiada certyfikat GREENGUARD Gold dla atramentów TR2 w kolorach zielonym, pomarańczowym, białym i CMYKLcLmLk. Ta niezwykła gama kolorów współpracuje z nowymi ustawieniami True Rich Colour, ułatwiając łączenie żywych odcieni z neutralnymi odcieniami szarości, gładkimi gradacjami i naturalnymi odcieniami skóry opracowanymi w celu uzyskania unikalnej jakości kolorów. Dołączone do rozwiązania oprogramowanie do zarządzania RIP i drukowaniem - VersaWorks 6 zostało zaprojektowane w celu uproszczenia pracy przy jednoczesnej maksymalizacji możliwości plotera VF2-640.

Pionierem wdrożenia TrueVIS VF2-640 jest holenderska firma WLM Design BV, specjalista w dziedzinie grafiki i odzieży do sportów motorowych. Właściciel, Wisja Lamers, komentuje: „Używamy plotera TrueVIS VF2-640 od kilku miesięcy do produkcji niestandardowych naklejek i jesteśmy zaskoczeni jego wydajnością. Jego łatwość obsługi i możliwość dopasowania kolorów to korzyść dla nas i naszych klientów”.

Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w rejonie EMEA, dodaje: „Ploter TrueVIS VF2-640  to ekscytujący dodatek, który wzmocni pracę producentów szyldów i dostawców usług poligraficznych. Jako urządzenie tylko do drukowania, VF2-640 oferuje najwyższą elastyczność użytkownikom, którzy chcą zmodernizować swoje urządzenie lub zainwestować w potrzebną technologię. W wielu zastosowaniach TrueVIS VF2-640 przeniesie produkcję na wyższy poziom zapewniając jednocześnie zadziwiające kolory. Dodanie koloru zielonego, jak również pomarańczowego i białego naprawdę pozwala na stworzenie oszałamiającej grafiki”.

Ploter TrueVIS VF2-640 jest obecnie dostępny dla klientów w regionie EMEA. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG