Riso przejmuje kontrolę nad głowicami drukującymi Toshiba
9 lut 2024 06:30

Firma Riso zgodziła się przejąć biznes głowic atramentowych Toshiba Tec w ramach transakcji, która ma zostać sfinalizowana latem.

Obaj japońscy producenci są partnerami, a Riso korzysta już z głowic Toshiba Tec.

Prezes i dyrektor generalny Riso Kagaku Corporation (RKC) Akira Hayama opisał transakcję jako dużą inwestycję, która przejdzie do historii firmy. Jestem bardzo podekscytowany tą fuzją i czekam na różne nowe możliwości, które przyniesie ona grupie Riso.

Hayama zauważył, że nowo dodany dział części precyzyjnych umożliwi Riso rozszerzenie zakresu pierwotnej technologii i działalności. Podejmiemy wyzwanie i zrealizujemy nasz nowy plan biznesowy, łącząc nowe i obecne technologie.

Około 200 pracowników dołączy do Riso w wyniku transakcji, która obejmuje również dodatkowe zakłady badawczo-rozwojowe i produkcyjne w mieście Mishima w prefekturze Shizuoka.

Warunki przejęcia nie zostały ujawnione. Oficjalne przeniesienie działalności nastąpi w lipcu.

Riso znane jest z oferty szybkich i ekonomicznych urządzeń do druku atramentowego z serii ComColor i Valezus.

Technologie głowic atramentowych Toshiba Tec są obecnie wykorzystywane w wielu zastosowaniach druku przemysłowego, w tym w druku szerokoformatowym, etykietach, opakowaniach i druku na tekturze falistej.

Dyrektor zarządzający Riso UK, Tatsuo Murakami, skomentował: Używamy już głowic Toshiba, a firma RKC chciała zabezpieczyć źródło naszych głowic. Ponadto RKC oczekuje, że dzięki temu zakupowi zapewni sobie wysoką jakość głowic drukujących i poprawi wydajność swojej produkcji.

Ta duża inwestycja została podjęta na podstawie oczekiwań dotyczących rozwoju naszej przyszłej działalności w zakresie atramentowych maszyn drukujących, co jest trendem, który obserwowaliśmy w ostatnich latach. Nie spodziewam się natychmiastowego wpływu na działalność Riso UK, jednak w dłuższej perspektywie przewiduję, że ten nowy biznes pomoże opracować nowe głowice atramentowe, które wzbogacą naszą ofertę produktów.

Riso twierdzi, że transakcja pomoże jej osiągnąć cele Wizji 25, które obejmują rozszerzenie działalności w zakresie atramentowych maszyn drukujących.

Opracowano na podstawie informacji firmy Riso