Ricoh ogłasza podjęcie współpracy z BASF
16 lis 2017 11:22

Firma Ricoh ogłosiła rozpoczęcie współpracy z BASF - jednym z największych przedsiębiorstw chemicznych na świecie. Celem partnerstwa jest podjęcie wspólnych działań na rzecz rozwoju możliwości w zakresie tworzenia innowacyjnych materiałów i aplikacji stosowanych w druku 3D.

„Ricoh to renomowany producent sprzętu wykorzystującego technologię Selektywnego Spiekania Laserowego (SLS). Połączenie naszej wiedzy oraz doświadczenia w kwestii tworzenia i możliwości zastosowania różnorodnych materiałów chemicznych, firma będzie mogła rozwijać nowe rozwiązania druku 3D w produkcji przemysłowej. Z kolei nasi klienci będą mogli skorzystać z zawansowanych rozwiązań Ricoh i wykorzystać je w seryjnej produkcji swoich produktów” – powiedział Dr. Dirk Simon, Global Business Director w BASF 3D Printing Solutions GmbH.

Partnerstwo obejmuje również opracowanie nowych materiałów dla Ricoh AM S5500P pracującego w technologii SLS. Urządzenie umożliwia tworzenie obiektów o wysokiej wytrzymałości oraz szczegółowości odwzorowania przy wykorzystaniu materiałów PA11, PA12, PA6 i PP. Na AM S5500P można produkować zarówno prototypowe części samochodowe wykorzystywane na potrzeby testów funkcyjnych jak i finalne produkty. Dodatkowym plusem jest duży obszar roboczy systemu, który wynosi 550 mm × 550 mm × 500 mm.

„Sukces, który może odnieść urządzenie Ricoh AM S5500P w nadchodzących latach, zależy w dużej mierze od postępów jakich dokonamy w opracowywaniu innowacyjnych materiałów do druku 3D. To one mogą sprawić, że system ten znajdzie szersze zastosowanie w różnych branżach i sprawdzi się na nowych rynkach. Współpraca z BASF może poszerzyć naszą wiedzę na temat tworzyw do druku 3D, które pomogą spełnić zaawansowane wymagania klientów w kwestii szczegółowości odwzorowania i trwałości produktów końcowych”– powiedział Greg Plowman, Director w Ricoh Europe’s European Additive Manufacturing Business Group.

Obie firmy wezmą udział w targach formnext poświęconych technologii druku 3D,  które odbędą się we Frankfurcie, w dniach 14-17 listopada.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh.