Przemysłowe drukarki 3D VSHAPER w ofercie BIBUS MENOS
11 sie 2017 13:24

Firmy Bibus Menos, uznawanej za najlepszego i najdłużej działającego w Polsce dystrybutora profesjonalnych drukarek 3D w Polsce nie trzeba przedstawiać przedstawicielom przemysłu. Firma prowadzi działalność m.in. w dziedzinie pneumatyki, mechatroniki, automatyki przemysłowej, hydrauliki siłowej i druku 3D, oferując w stałej sprzedaży produkty ponad 50 uznanych światowych producentów. Do tego grona dołączył właśnie producent przemysłowych drukarek 3D VSHAPER, wzbogacając ofertę Działu Drukarek 3D.

BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą, która rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1994 roku jako MENOS Sp. z o.o. Po kilku latach firma dołączyła do Holdingu BIBUS, który działa w ponad 20 krajach Europy i Azji, dając firmie możliwość aktywnego korzystania z 70-letniego doświadczenia Grupy oraz jej multikulturowego know-how.

Dział Drukarek 3D powstał w 2006 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi 3D oraz coraz większe zainteresowanie systemami szybkiego prototypowania. Dział swoją przygodę z technologiami przyrostowymi rozpoczął od współpracy z firmą Z-Corporation, obecnie 3D Systems, rozszerzając później  ofertę o technologie firm Objet Geometries, obecnie Stratasys, EOS a od roku 2016 również Lithoz.

W tym roku poszerzyliśmy już portfolio o systemy marki MakerBot oraz Rapid Shape. Wprowadzenie do oferty marki VSHAPER pozwoli nam oferować systemy dostosowane do wymagań profesjonalistów – mówi Piotr Mikulski, Kierownik Działu Drukarek 3D w BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów w ocenie Dystrybutora, będą cieszyć się rozwiązania VSHAPER 450, VSHAPER PRO oraz możliwość ich customizacji. 

VSHAPER 450 wyróżnia się obszarem roboczym o wymiarach 450/450/450 mm oraz możliwością wyboru jednego z dwóch opatentowanych ekstruderów: VPREC-SINGLE lub VPREC-DOUBLE, który umożliwia wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie. Z kolei VSHAPER PRO nagrodzona Złotym Medalem MTP 2017, jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego indywidualnego zlecenia. Cenimy w związku z tym elastyczność i doświadczenie producenta drukarek VSHAPER w dostarczaniu rozwiązań dedykowanych dla przemysłu. Obserwując aktywność i potencjał zespołu VSHAPER jestem przekonany, że wspólnie możemy oferować zaawansowane systemy wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0 – dodaje Piotr Mikulski.

Oprócz systemów przyrostowych BIBUS MENOS Sp. z o.o. oferuje także usługi druku 3D w takich technologiach jak: FDM, PolyJet, SLS, DMLS i LCM. Firma świadczy również usługi szkoleniowe oraz konsultacyjne w zakresie doboru technologii oraz urządzeń do laboratoriów i narzędziowni.

Współpraca z firmą, która dostarczyła ponad 100 przemysłowych systemów druku 3D w różnych technologiach, jest dla nas szansą na rozwój produktów i pracy nad innymi niż Fused Deposition Modeling technologiami. Liczę na owocną współpracę, która przyniesie wzajemne korzyści – podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i założyciel VERASHAPE.

Opracowano na podstawie informacji VSHAPER