Premiera Ricoh Pro TF6250
15 mar 2019 06:00

Ricoh rozszerza ofertę wielkoformatowych urządzeń drukujących UV typu flatbed. Nowy model, Pro TF6250, pozwala na realizację wydruków na podłożach o grubości do 110 mm z prędkością do 64,6 m2/h. Wyposażono go w blat o wymiarach 2,5x1,3 m oraz energooszczędną technologię LED, która umożliwia utwardzanie w niskich temperaturach, a tym samym korzystanie z cieńszych podłoży bez ryzyka ich topienia lub wypaczania.

Ricoh Pro TF6250 wyposażono w automatyczny tryb czyszczenia głowic, który można szybko uruchomić po zakończeniu pracy urządzenia. Zastosowane w tym modelu wbudowane czujniki automatycznie dostosowują wysokość głowic w celu zachowania wymaganej dokładności, natomiast możliwość pełnego zadruku powierzchni eliminuje konieczność przycinania. Dodatkowo urządzenie posiada 4 strefy podsysu, które utrzymują media w tej samej pozycji podczas druku.

Na rynku wielkoformatowych urządzeń UV ogromne znaczenie mają jakość druku i wszechstronność. Dla naszego nowego systemu opracowaliśmy dwa zestawy atramentów UV. Jeden z nich zapewnia dostęp do szerokiej gamy kolorów. Drugi jest dedykowany zastosowaniom przemysłowym, gdzie niezbędna jest wysoka przyczepność” – powiedział Graham Kennedy, head of Commercial Inkjet Business, Commercial and Industrial Printing, Ricoh Europe. Model Ricoh Pro TF6250 będzie dostępny w rejonie EMEA w drugim kwartale 2019 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh