Premiera EFI VUTEk
22 sty 2020 13:25

Na trwającej właśnie konferencji EFI Connect w Las Vegas (USA) po raz pierwszy prezentowana jest nowa linia drukarek rolowych - EFI VUTEk D3r i D5r LED, które wykorzystują wiele zaawansowanych możliwości cieszących się popularnością drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+, oferując rozwiązanie średniej klasy dla jeszcze większej liczby wartościowych aplikacji dzięki połączeniu białego i przezroczystego  atramentu oraz trybowi druku najwyższej jakości „Museum”.

VUTEk D3r drukuje z prędkością do 236 m2/h, zaś VUTEk D5r - do 285 m2/h. Oba systemy, o szerokości odpowiednio 3,5 i 5,2 metra, zapewniają wyjątkową płynność w cieniach, gradientach oraz przejściach tonalnych dzięki technologii UltraDrop, precyzyjnemu i ostremu tekstowi o wielkości 3 ppi, a także rzeczywistej rozdzielczości do 1200 lpi. Tryb druku o ultrawysokiej rozdzielczości „Museum” oferuje jakość zbliżoną do fotograficznej. Utrwalanie diodami LED zapewnia nie tylko oszczędność kosztów, ale także bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie w zakresie drukowania, zużywające mniej energii i umożliwiające stosowanie cieńszych, wrażliwych na wysoką temperaturę podłoży.

 Linia VUTEk D jest wyposażona w dodatkowe głowice drukujące i oferuje zarówno biały, jak i bezbarwny atrament do uzyskania matowych i błyszczących efektów, umożliwiających większą ilość unikalnych zastosowań takich jak: dekoracje ścienne i murale, grafiki okienne, podłogi, wysokowartościowe wydruki z efektami wybiórczego połysku, grafiki pojazdowe, plandeki i inne.

Obie drukarki są wyposażone w wiodący w branży kontroler Fiery proServer SE firmy EFI, który umożliwia zwiększenie wydajności oraz precyzyjne odwzorowanie barw.

 „D” w nazwie nowych drukarek to „Design”  - są one zaprojektowane tak, aby oferować odpowiednie połączenie funkcjonalności, wydajności i ekonomii w celu stworzenia nowych możliwości dla profesjonalistów w dziedzinie reklamy i grafiki - powiedział Ken Hanulec, wiceprezes EFI ds. marketingu. - Wysłuchaliśmy bardzo uważnie opinii naszych klientów, aby stworzyć rozwiązanie średniej klasy wydajności, które będzie stanowiło technologię preferowaną przez dostawców usług poligraficznych, chcących rentownie rozwijać swoją działalność w zakresie wysokiej klasy aplikacji.” AN