Porsche inwestuje w INTAMSYS
21 gru 2021 15:28

Fundusz Porsche Ventures dokonał strategicznej inwestycji w INTAMSYS – chińskiego producenta wysokotemperaturowych drukarek 3D. Porsche ma nadzieję, że firma wspomoże proces cyfryzacji produkcji i usprawni procesy wytwarzania części końcowych z wysokowydajnych tworzyw sztucznych, które będą wykorzystywane w segmencie samochodów luksusowych.

 

INTAMSYS został założony w 2016 roku od początku specjalizując się w urządzeniach klasy przemysłowej. W ciągu kolejnych kilku lat firma wprowadziła na rynek kilka drukarek 3D pozwalających na wydruk 3D detali z materiałów wysokotemperaturowych w rodzaju PEEK, Ultem czy PA6. Z rozwiązań INTAMSYS zaczęły korzystać firmy wywodzące się z branży lotniczej, motoryzacyjnej, produkcji elektroniki, a także sektora medycznego, edukacyjnego czy naukowo-badawczego. Od dłuższego czasu pozostawała ona w obszarze zainteresowań czołowego producenta luksusowych i sportowych aut na świecie – Porsche.

Inwestycja, która tak naprawdę stanowi pierwszy krok Porsche w sferze produkcji addytywnej – ma na celu zbadanie zastosowania najnowocześniejszej technologii w przemyśle motoryzacyjnym, będąc jednocześnie kolejnym środkiem przyspieszającym wdrażanie strategii cyfrowej firmy. Porsche wierzy, że produkcja addytywna, jako integralna część przyszłej technologii produkcji cyfrowej, będzie odgrywać ważną rolę w produkcji części i komponentów w małych seriach.

Wybór Porsche, aby zainwestować w INTAMSYS ma dwa wymiary. Pierwszy to specjalizacja w produkcji przyrostowej części o wysokiej wydajności i odporności na wysokie temperatury. Na świecie jest wiele firm oferujących podobne produkty, ale chiński producent należy do absolutnej czołówki. Drugi jest dość prozaiczny – Porsche Ventures dość aktywnie działa m.in. na rynku chińskim i wybór INTAMSYS był dość naturalny.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Centrum Druku3D