Polyprint na FESPA
30 kwi 2019 06:00

Firma Polyprint SA, producent urządzeń do druku bezpośredniego na odzieży, weźmie udział w zbliżających się targach FESPA już po raz 14. W tym roku na stoisku greckiego producenta znajdziemy konfigurowalną drukarkę DTG TexJet echo², wprowadzoną na rynek w styczniu 2019 r. Jak zapewnia producent, następca najpopularniejszego modelu echo oferuje lepszą jakość druku, łatwiejszą obsługę i konserwację oraz zwiększoną skuteczność. Drukarkę zaprojektowano tak, aby zapewnić najwyższą jakość druku przy jak najniższym koszcie wydruku. Takie podejście czyni ją dobrym wyborem dla początkujących i małych firm myślących o skalowaniu swojej produkcji.

Jedną z unikalnych cech urządzenia jest konfigurowalność – indywidualnie dostosować możemy między innymi: rodzaje atramentów, parametry obróbki wstępnej oraz sposób dostarczania atramentu i konfigurację tuszu. Mamy też możliwość łączenia sitodruku i technologii cyfrowej w ramach systemu hybrydowego „Screen & Digital Mix”. Oznacza to, że TexJet echo² może działać jako spersonalizowana maszyna konfigurowana na podstawie preferencji klienta, dopasowana do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Nową pozycją w ofercie rozwiązań tekstylnych Polyprint, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas targów, ma stać się drukarka TexJet shortee² DTG. Urządzenie w nowej wersji jest niewielkie, relatywnie niedrogie i szybkie, co ułatwia rozpoczęcie przygody z technologią DTG początkującym producentom. Drukarka posiada, w kompaktowej formie, wszystkie innowacyjne funkcje i ulepszenia wprowadzone ostatnio do modelu TexJet echo².

Drukarki TexJet DTG są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Podczas gdy większość tradycyjnych metod drukowania wiąże się z dużym zużyciem wody, energii i materiałów, druk DTG jest pod tym względem bardziej oszczędny. Prostota procesu, a także możliwość drukowania na żądanie powodują mniejsze zużycie wody i ograniczają odpady energetyczne. W tym roku Polyprint stara się podnosić świadomość problemów związanych ze środowiskiem angażując się w akcję rozdawania kubków do kawy i płóciennych toreb wielorazowego użytku. Na gości stoiska targowego Polyprint będą czekać ekologiczne upominki.

Opracowano na podstawie informacji firmy Polyprint