Różnorodność i integracja
31 maj 2023 09:29

Kornit Digital kontynuuje swoje zaangażowanie w kreowanie trendów w świecie mody i tekstyliów, umożliwiając projektantom dzielenie się ich potrzebami i tworząc kolekcje, które wspierają różnorodność oraz zapewniają integrację.

Craig Crawford, założyciel firmy Differently Enabled, stworzył wizję mody uwzględniającą osoby wykluczone społecznie. We współpracy z jednym z klientów, spółką Rialto Designs Limited, stworzył projekty odzieży dla osób niepełnosprawnych, które nie mają typowej budowy ciała, a ich możliwości poruszania się są często utrudnione. Technologia druku atramentowego umożliwiła produkcję kolorowych, wygodnych ubrań tworzonych w krótkich i długich seriach odzieży z naturalnych tkanin.

Stowarzyszenie Sharon Riders Association wykorzystało rozwiązania Kornit Digital do stworzenia t-shirtów Braille'a dla osób niedowidzących. Ekologiczne koszulki zostały wykonane na zamówienie, nadruk prezentuje nazwę grupy zapisaną alfabetem Braille'a i dotykową mapę Izraela, na której zaznaczono trasy, jakie grupa wspólnie pokonała na rowerach.

Uniwersalność produkcyjna Kornit Digital odegrała kluczową rolę także w strojach reprezentacji Izraela uszytych na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Kolekcję stworzyła Palta, firma specjalizująca się w rozwiązaniach modowych dostępnych dla wszystkich. Założyciel – Shay Senior został ranny podczas służby wojskowej i sam doświadczył trudności w znalezieniu wysokiej jakości odzieży dostosowanej do potrzeb osób borykających się z ograniczeniami fizycznymi. Zaczął tworzyć różne rozwiązania, które pomagały mu w zaspakajaniu codziennych potrzeb. Obecnie stroje są drukowane w technologii DTG, naturalnymi, wodnymi, nietoksycznymi atramentami, które wspierają potrzeby sportowców z niepełnosprawnościami. Palta nie skupia się tylko na tworzeniu ubrań – jej celem jest także tworzenie mody, która jest lepsza, atrakcyjniejsza i bardziej interesująca dla wszystkich. W związku z tym firma zorganizowała swój pierwszy kurs projektowania integracyjnego, podczas którego opracowała punkt po punkcie rozwiązania dla użytkowników końcowych. Skupiono się na ruchach ciała i postawach, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu odzieży dla osób niepełnosprawnych. Kornit Digital zrealizowała projekty stworzone przez pięciu studentów z WIZO Haifa Academic Center.

Producent pomagał również wielu projektantom w zaprezentowaniu kolekcji inspirowanych ich osobistymi poglądami podczas Kornit Digital Fashion Week w Tel Awiwie. Chana Marelus przekazała zasady ortodoksyjnego wychowania w swojej kolekcji „Haredi-chic”, przeznaczonej dla osób, które przestrzegają zasad mody dotyczących skromności. Kolekcja charakteryzowała się drobnymi szczegółami i delikatnymi przejściami kolorów nadrukowanymi na jedwabnych tkaninach. Zrównoważona linia odzieży Davida Wekslera przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn obejmowała kreacje odkrywające nowe sposoby upcyklingu tekstyliów. Natomiast jasne, odważne projekty Yanky & Nataf zostały zaprezentowane na niekonwencjonalnych materiałach takich jak tkaniny siatkowe ozdobione kamieniami, skórą, imitacją skóry i różnego typu poliestrami.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital