Pozostały 2 dni do bezpłatnej konferencji „Technologie digitalizacji oraz druku 3D i 2D dla archeologii, muzealnictwa i medycyny”
15 maj 2017 11:14

Pozostały zaledwie 2 dni do bezpłatnej konferencji, a lista gości jest już prawie pełna! To ostatnia szansa, aby wziąć udział w konferencji i ujrzeć na własne oczy, co nowoczesne technologie mają do zaoferowania naukom historycznym oraz archeologii. Dodatkowo lista atrakcji poszerzyła się o piramidę holograficzną i nowych prelegentów!

Spotkanie organizowane przez Canon Polska, SMARTTECH, Digital Center oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to świetna okazja dla fanów archeologii i historii, aby ujrzeć, jak prezentują się najnowocześniejsze rozwiązania digitalizacyjne służące do zachowania, a nawet odtworzenia dziedzictwa kulturowego.

Udział w konferencji może wzbudzić także zainteresowanie osób interesujących się technologiami 3D, gdyż dostępne do obejrzenia i wypróbowania będą najnowocześniejsze drukarki 3D działające w technologii FDM i CJP oraz oparte o polskie rozwiązania kolorowe skanery 3D przeznaczone do digitalizacji obiektów muzealnych. Do atrakcji dołączyła także piramida holograficzna prezentowana wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim w ramach wystawy „Nauka w służbie ratowania zabytków”.

Konferencja „Technologie digitalizacji oraz druku 3D i 2D dla archeologii, muzealnictwa i medycyny” odbędzie się 17 maja 2017 roku pomiędzy godziną 9:00 a 16:00 w Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistyczno-Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Oprócz prelegentów firm CANON, SMARTTECH i Digital Center wystąpią również eksperci i praktycy z dziedziny digitalizacji 3D. Konferencję swoimi wystąpieniami wzbogaci m.in:

  • Pani Marta Bura, specjalista naukowo-techniczny na Wydziale Historycznym. Prowadzi pracownię skanerów 3D w ramach Laboratorium Cyfrowego Humanistyki UW. Podczas konferencji Pani Marta opowie o zastosowaniu skanerów 3D w badaniach archeologicznych oraz cyfrowej rekonstrukcji artefaktów historycznych. Poprowadzi wykład pod tytułem „Rzymskie naczynia z brązu w świetle skanera”.
  • Pani Katarzyna Skiba, współpracownik Laboratorium Cyfrowego Humanistyki. Pani Katarzyna poprowadzi wykład „Możliwości poznawcze modelowania 3D w analizie materiałów zabytkowych z najstarszej epoki kamienia”.
  • Pan Andrzej Gołembnik, archeolog i wieloletni pracownik Instytutu Archeologii UW, specjalista w dziedzinie metodologii archeologicznych badań wykopaliskowych oraz rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki w tej dziedzinie. Pan Andrzej wygłosi referat pod tytułem „Kiedy pomiar stał się obrazem – podstawy metodyczne współczesnej archeologii”.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej  rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który wraz z agendą został udostępniony pod tym linkiem. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zobacz jak wygląda cyfrowa digitalizacja zabytków: https://www.youtube.com/watch?v=fCrvwXqZCVU 

 

Informacja firmy SMARTTECH