Osiemset systemów roll-to-roll
4 lip 2022 12:04

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) poinformowała, że paryska firma poligraficzna DécoAder zainstalowała 800. przemysłową rolową maszynę drukującą nowej generacji. Firma DécoAder wybrała system LED typu roll-to-roll EFI VUTEk Q5r o szerokości 5,2 metra, aby zwiększyć możliwości istniejącego parku maszynowego, zapewnić wysoką jakość, zwiększyć wydajność i utrzymać przewagę konkurencyjną nad innymi dostawcami druku cyfrowego dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy na rynku urządzenia tak zaawansowanego technologicznie, które znacznie przewyższa możliwości tych, których już używamy – powiedział Thierry Borrat, dyrektor generalny DécoAder. VUTEk Q5r pomoże zaspokoić potrzeby klientów firmy na różnych rynkach, zwłaszcza w sektorach druku eventowego i samochodowego.

Spełnić wymagania klientów

Założona w 1972 roku firma DécoAder stopniowo wprowadzała druk cyfrowy, aby stać się jednym z wiodących usługodawców na rynku druku wielkoformatowego we Francji. Zatrudnia 75 osób i posiada cztery systemy EFI VUTEk UV LED w swojej obszernej hali produkcyjnej o powierzchni 3000 metrów kwadratowych.

DécoAder oferuje klientom kompleksowy zakres usług i wspiera ich w trakcie realizacji projektów, aż do instalacji. W ostatnich latach firma odczuła wzrost zapotrzebowania na krótsze terminy realizacji i odnotowała wzrost zamówień, przy jednoczesnym dążeniu do poprawy wydajności, zminimalizowania odpadów i zwiększonym nacisku na zrównoważony rozwój.

Wybór urządzenia Q5r gwarantuje nam wysoką wydajność i zdolność do szybkiego drukowania znacznych nakładów - powiedział Thierry Borrat i dodał: Pozwala nam to sprostać oczekiwaniom klientów, którzy zwracają się do nas z bardzo krótkimi terminami, szczególnie w branży eventowej. Q5r zapewnia niezbędną elastyczność i komfort, aby reagować na zlecenia o większym wolumenie.

Zalety zastosowań przemysłowych

EFI VUTEk Q5r jest najszybszym systemem drukującym roll-to-roll w swojej klasie – może pracować z prędkością do 672 metrów kwadratowych na godzinę. Jest dostępny w czterech kolorach oraz opcjonalnie w kolorach jasnych i białym z nową powłoką UltraClear Coat, które zapewniają jeszcze więcej możliwości projektowania i różnorodność zastosowań.

Maszyna jest wyposażona w technologię EFI UltraDrop z natywnymi głowicami drukującymi o pojemności 7 pikolitrów i funkcją adresowania wielu kropli, co zapewnia dobrą jakość i wysoką rozdzielczość. Korzyści obejmują płynność cieni, gradientów i przejść, a także precyzyjny i ostry tekst z rzeczywistą rozdzielczością do 1200 punktów na cal.

Dzięki pełnym opcjom przepływu pracy, od RIP do gotowego produktu na tej samej platformie, maszyna oferuje użytkownikom przewagę konkurencyjną obejmującą druk dobrej jakości, wysoką wydajność oraz opcjonalną kontrolę jakości w linii, powlekanie i cięcie.

Model ekonomiczny naszego handlu zmienia się - powiedział Borrat i dodał: Istnieje wiele wyzwań, ale zasadniczo opierają się one na cenach i środowisku. Opcja powlekania i cięcia w linii pozwala nam ponownie rywalizować na rynkach, na których panuje duża konkurencja.

Zintegrowany z maszyną unikalny poziomy system tnący z roli na arkusz umożliwia automatyczne cięcie nośnika w osi X bez opóźniania drukowania. W firmie DécoAder usprawni to i zminimalizuje proces ręcznej obsługi wydruków. Rozcinarki Y z pojedynczym lub podwójnym ostrzem umożliwiają rozdzielanie wielu zadań na jednej rolce o pełnej szerokości, minimalizując straty podłoża.

Nowa maszyna może drukować zarówno w kolorze białym, jak i przezroczystym jednocześnie. Druk na biało z różnymi trybami wielowarstwowymi – plus powłoka UltraClear Coat w trybach błyszczącym i matowym z selektywnym lub pełnym nanoszeniem - umożliwia firmie DécoAder poszerzenie kreatywnych możliwości w budownictwie, aranżacji wnętrz oraz w przypadku spersonalizowanych zadań. Ten system otworzył przed nami nowe horyzonty, umożliwi oferowanie usług z wyraźną wartością dodaną w niezwykle konkurencyjnej cenie — powiedział Borrat.

W 2021 roku system LED roll-to-roll EFI VUTEk Q5r został doceniony za swoje wyjątkowe możliwości w konkursie European Digital Press (EDP), pokonując konkurentów i otrzymując nagrodę w kategorii systemów druku wielkoformatowego dla maszyn powyżej 350 centymetrów szerokości. Więcej informacji na temat tego urządzenia i innych zaawansowanych rozwiązań do produkcji cyfrowej grafiki oferowanych przez EFI można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI