OMNI3D wchodzi na rynek włoski
21 lut 2018 09:53

OMNI3D, polski producent przemysłowych drukarek 3D, odkrywa nowe kierunki rozwoju. Firma nawiązała współpracę z kolejnym resellerem i jest dziś dostępna w 15 krajach. Umowa o współpracy z WL3D otworzyła OMNI3D na włoskich odbiorców.

WL3D to oddział marki WorkLine Store, istniejącej na rynku ponad 20 lat. WL3D specjalizuje się w technologiach addytywnych. Poza sprzedażą drukarek 3D oferuje również filamenty, skanery, usługi modelowania czy druku 3D na zlecenie. WL3D zaprezentuje swoją ofertę w maju na Technology Hub w Milanie.

Matteo Quaglia, CEO WL3D, mówi: "Wysoka jakość i precyzja drukowania drukarki 3D firmy OMNI3D zrobiły na nas wrażenie, gdy po raz pierwszy widzieliśmy ją na targach Formnext we Frankfurcie w 2016 roku. Tak więc, dzięki wsparciu WorkLine Store, zdecydowaliśmy się na dystrybucję tego produktu we Włoszech”.

"Po starannej ocenie i w odpowiedzi na prośby kilku potencjalnych klientów, rozpoczynamy współpracę z OMNI3D i mamy nadzieję przedstawić naszym klientom możliwości drukarki Factory 2.0. Nie tylko cechy techniczne są wyjątkowe, ale zespół OMNI3D zwrócił także uwagę na drobne szczegóły estetyczne i funkcjonalne", komentuje.

Duży format drukarki (500x500x500 mm) to szansa dla całej branży produkcyjnej, ale nie tylko. Zwrócić uwagę można na przemysł meblarski czy wiele innych zastosowań. "Fundamentalny jest dla nas rozwój materiałów do drukowania 3D, niezbędnych dla udanej produkcji, ale przede wszystkim w celu zapewnienia dokładnej powtarzalności. Włochy to kraj, w którym rzemieślnicy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ogromną część sektora produkcyjnego, a taka maszyna może zagwarantować użytkownikom duży potencjał”, konkluduje Matteo Quaglia.

“Włochy są dla nas ważnym punktem na mapie Europy, wpływa stąd dużo zapytań od klientów biznesowych, więc poszukiwanie odpowiedniego dystrybutora było moim priorytetem w minionym kwartale”, mówi Marek Starow, Export Manager w OMNI3D.

“Pracujemy nad ciągłą eksploatacją nowych rynków. W najbliższym roku chcemy rozwinąć naszą sieć o rynek skandynawski i Stany Zjednoczone. Doceniamy możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem, więc regularnie bierzemy udział w spotkaniach i targach branżowych. Ten rok zaczynamy od Dni Druku 3D w Kielcach i INNOFORM w Bydgoszczy ale planujemy pojawić się w nowych miejscach za granicą, gdzie dotychczas nie było OMNI3D”, podsumowuje.

Polski producent przemysłowych drukarek 3D sprzedaje swoje urządzenia m.in. w Czechach, Rosji, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Opracowano na podstawie informacji firmy OMNI3D