OKI daje szersze możliwości wykorzystania druku termotransferowego
17 kwi 2019 06:00

Firma OKI daje szersze możliwości wykorzystania produktu i generowania większych przychodów dla klientów korzystających z urządzeń Pro8432WT z białym tonerem, wprowadzając opcję pozwalającą na wydruk czarnym tonerem.

Drukarka termotransferowa Pro8432WT z białym tonerem firmy OKI otrzymała przełomową modernizację, która umożliwia klientom wymianę pomiędzy białym a czarnym tonerem. Pozwala to drukarniom i agencjom kreatywnym na rozszerzenie oferty usług o możliwość drukowania prawdziwej czerni na ubraniach lub tkaninach w jasnych kolorach.

Drukarka A3 Pro8432WT, wprowadzona po raz pierwszy w 2017 r., została okrzyknięta „szybkim zwrotem z inwestycji”. Umożliwia drukarniom czerpanie zysków z możliwości dekoracji odzieży i produktów za pomocą niedrogiej technologii białego tonera w jednym, kompaktowym urządzeniu.

Funkcja wymiany na kolor czarny jest dostępna w ramach modernizacji dla nowych i dotychczasowych klientów korzystających z modelu Pro8432WT. Aby uzyskać dostęp do tej nowej funkcji, wystarczy kupić zestaw czarnego tonera i bębna dla modelu Pro8432WT oraz pobrać profil ICC wraz z plikiem konfiguracyjnym dla nośników niestandardowych z lokalnej witryny internetowej firmy OKI.

Kompaktowa konstrukcja drukarki Pro8432WT oznacza, że zajmuje ona najmniej miejsca spośród drukarek cyfrowych A3, zapewniając przy tym niezrównaną funkcjonalność i wydajność. Dzięki drukowi wysokiej jakości dekoracji na tekstyliach, tworzywach sztucznych, szkle czy metalu – wiele firm, od drukarni i sklepy z odzieżą po biura projektowe, może zyskać proste możliwości generowania przychodów. Dzięki nowej technologii przełączanego koloru model Pro8432WT może zapewnić nowe źródła przychodu podczas drukowania za pomocą białego lub czarnego tonera na ciemnym lub jasnym podłożu na szerokiej gamie nośników termotransferowych. Ponadto użycie czarnego tonera, w porównaniu z kolorem czarnym kompozytowym uzyskiwanym z mieszania kolorów cyjan, magenta i żółtego, pozwala na ekonomiczne drukowanie bogatej czerni, co ułatwia tworzenie kreatywnych wydruków na jasnych podłożach.   

Pro8432WT to najmniejsza na rynku drukarka A3 z białym tonerem – łączy w sobie nagradzaną cyfrową technologię LED firmy OKI z wyjątkowymi właściwościami tonera, zapewniając wysoką nieprzezroczystość i żywe kolory. Doskonała jakość i wysoka rozdzielczość wydruku sprawiają, że nawet linie i małe rozmiary czcionek są ostre i wyraźne.

„Od chwili wprowadzenia na rynek w 2017 roku drukarka Pro8432WT cieszy się ogromną popularnością jako szybka i ekonomiczna alternatywa dla technologii DTG (druk bezpośredni na odzieży). Koncepcja tego innowacyjnego urządzenia polegała na zapewnieniu naszym klientom nowych źródeł przychodów dzięki szybkiemu drukowaniu termotransferowemu wysokiej jakości z wykorzystaniem możliwości białego tonera w miejscach, w których liczy się kompaktowość rozwiązań. Obecnie dodanie czarnego tonera do możliwości drukarki Pro8432WT oznacza, że klienci końcowi mogą jeszcze bardziej zwiększyć swoje dochody bez inwestowania w dodatkowe urządzenie” – wyjaśnia Shun Mochizuki, Senior Product Marketing Manager w dziale druku specjalistycznego firmy OKI Europe Ltd.

Pro8432WT – dane techniczne produktu

  • Szybkość druku kolorowego: do 35 str./min (A4), folia 10 str./min (A4)
  • Rozdzielczość: 1200 × 600 dpi
  • Szybkość procesora: 800 MHz
  • Wejście papieru: podajnik uniwersalny 100 arkuszy; pierwszy podajnik 300 arkuszy
  • Pamięć: standardowa pamięć RAM: 256 MB; maksymalna pamięć RAM: 768 MB dodatkowa karta pamięci SDHC: 16 GB
  • Sieć: 10/100/1000 Base Ethernet, opcjonalna bezprzewodowa sieć LAN
  • Waga: 37 kg
  • Wymiary (wys. × szer. × gł.): 360 × 449 × 552 mm
  • Maksymalna gramatura papieru: 220 g/m² podajnik, 256 g/m² podajnik uniwersalny
  • Wydajność pojemnika z tonerem (cyjan, purpurowy, żółty/biały/czarny): 10 000/4500/8500 stron

Opracowano na podstawie informacji firmy OKI.