Nowości targowe od ROSA3D.pl
6 cze 2019 09:22

Marka ROSA3D.pl powstała w 2018 roku. Jest to brand  filamentów firmy ROSA, która od czterdziestu lat oferuje starannie przygotowane węże oraz profile z tworzyw sztucznych, przyjazne dla środowiska i charakteryzujące się doskonałą jakością.

Firma posiada nowoczesną, w pełni zsynchronizowaną i zautomatyzowaną linię dedykowaną do produkcji filamentów do druku 3D.  Dzięki nowoczesnej technologii wyjątkowo precyzyjnie kontroluje proces podawania tworzywa,  krągłość i tolerancję wymiaru filamentów.

Na trwających obecnie w Poznaniu targach 3D Solutions, ROSA3D zaprezentowała nowości, wśród nich FILAMENT BioWOOD od Rosa3D, który charakteryzuje się prostotą w druku - jest polecany zarówno dla profesjonalistów jak i dla początkujących użytkowników. Materiał posiada znikomy skurcz przy wydruku, może być wykorzystywany w otwartym urządzeniu. BioWOOD jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pachnący prawdziwym drewnem FILAMENT BioWOOD  wykonano z biopolimeru składającego się w 100% z surowców naturalnych w 100% odnawialnych. Ulegają one rozkładowi w środowisku naturalnym w warunkach beztlenowych (kompost) oraz w wodzie. FILAMENT BioWOOD posiada szeroki zakres zastosowań, od elementów dekoracyjnych, przez naczynia po wykorzystanie w tworzeniu instrumentów muzycznych, zabawek i mebli. Wydruki BioWOOD mogą być poddawane obróbce mechanicznej (szlifowanie, toczenie, wiercenie itd.) oraz malowaniu i lakierowaniu, tak samo jak elementy drewniane.

Zainteresowaniem gości stoiska cieszył się też Bezskurczowy NYLON.  Filament PA + 15CF od Rosa3D jest połączeniem nylonu i włókien węglowych. Powiązanie zalet tych dwóch surowców sprawia, że powstaje produkt o nadzwyczajnych właściwościach wytrzymałościowych. Wydruki z filamentu PA+15CF mają zdolność pracy w temperaturze ponad 160oC. (Vicat 168C).

PA+15CF z powodzeniem można używać jako zamiennika elementów stalowych, tak aby obniżyć ciężar urządzania, bądź konstrukcji, np. w dronach. Filament PA+15CF jest łatwy w użyciu, a dzięki wypełnieniu włóknem węglowym, charakteryzuje się małym skurczem przetwórczym. Może być drukowany nawet w otwartej drukarce, pod warunkiem dostatecznego nagrzania stołu (ok 120 ) Polecany dla półprofesjonalistów oraz  dla zaawanasowanych użytkowników. Przy drukowaniu PA+15CF zalecane są dysze ze stali hartowanej. 

Rosa 3D po raz pierwszy do oferty oprócz filamentów technicznych, wprowadziła produkt z myślą o użytkownikach zaczynających przygodę z drukiem 3D. PLA STARTER charakteryzuje się łatwością druku oraz możliwością wykonania precyzyjnych i kolorowych wydruków w zaskakująco niskiej cenie. Jak zapewnia producent, filament jest obecnie najtańszym PLA na rynku.

„Chcemy zachęcić młodzież do niezwykłej przygody z drukiem 3D. Jednocześnie myśląc o młodych użytkownikach i studentach zależało nam, aby zaproponować im materiał przyjazny środowisku, o neutralnym zapachu w atrakcyjnie niskiej cenie. Osobiście przyznam, że moje dzieci przy zabawie i projektowaniu druku 3D w szkole mocno się umęczyły i narzekały na ból głowy po zajęciach z drukiem z ABSu. Stąd nasz pomysł, żeby zapewnić młodzieży materiał łatwy w druku, ale przyjazny dla użytkownika zarówno biologicznie jak i finansowo.”

Obecnie w sklepie ROSA3D.pl można kupić powyższy materiał w kolorze NavyBlue (lekko przezroczysty granat) i kolorze naturalnym, jednak jeszcze w tym miesiącu  ma pojawić się szeroka paleta nasyconych barw.

Opracowano na podstawie informacji firmy ROSA3D.pl