Nowe plotery tnące do winylu firmy Roland
26 lip 2021 06:00

Roland DG ogłasza wprowadzenie nowych ploterów tnących do winylu GR2-640/540 64” i 54”, które uzupełniają serię CAMM-1.

Seria CAMM-1 jest w stanie szybko i równo wyciąć prawie każdy kształt z szerokiej gamy arkuszy i folii, od cienkich samochodowych folii okiennych i folii termotransferowych do grubych arkuszy odblaskowych i szablonów do piaskowania. Zastosowania obejmują szyldy, samochodowe folie okienne, oklejanie pojazdów, odzież sportową i wiele innych.

Według Paula Willemsa, dyrektora ds. zarządzania produktem i rozwoju biznesu w Roland DG EMEA: W połączeniu z najwyższej jakości technologią druku firmy Roland, plotery tnące Roland są doskonałym wyborem dla profesjonalistów zajmujących się drukiem do tworzenia bogatych i żywych grafik o wszystkich kształtach i rozmiarach w wielu zastosowaniach, w tym naklejek, etykiet, POP sklepowych i – od niedawna – oznakowania dystansu społecznego.

Nowo zaprezentowane urządzenia GR2-640/540 zapewniają równowagę między przystępną ceną a doskonałą wydajnością cięcia i zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowej integracji z wielkoformatowymi ploterami atramentowymi. Dzięki maksymalnej prędkości cięcia 1530 mm/s, maksymalnej sile nacisku 600 gf i płynnemu podawaniu materiałów seria GR2 osiąga precyzyjną jakość cięcia i wysoką wydajność wymaganą przez profesjonalnych użytkowników.

Jedną z najbardziej ekscytujących cech serii GR2 według Willemsa jest to, że bezproblemowo współpracuje ona z wielkoformatowymi ploterami atramentowymi Roland DG, wykorzystując takie samo oprogramowanie VersaWorks 6 RIP do bezproblemowego drukowania i cięcia.

Funkcja „Asystenta zadań” VersaWorks 6 umożliwia edycję danych wektorowych w PDF i łatwe dodawanie linii konturowych, aby zapewnić dokładne cięcie konturów grafiki, eliminując potrzebę powrotu do programu Adobe Illustrator, CorelDRAW lub innego oprogramowania graficznego w celu wykonania pełnej produkcji.

Seria GR2 ma również funkcję Multi-Crop Mark, która umożliwia dokładniejsze cięcie konturowe dużych ilości zadrukowanego materiału oraz cięcie po laminacji. Zawiera również oprogramowanie plug-in Roland DG AAS II do łączenia z innymi wielkoformatowymi ploterami atramentowymi.

Seria GR2 jest wyposażona w potężne, najlepsze w swojej klasie oprogramowanie FlexiSign GR2-Edition, które jest bezpłatne przez pierwszy rok po rejestracji. Oprogramowanie to oferuje kompletny pakiet do projektowania i cięcia plików graficznych oraz płynnie integruje się z ploterami tnącymi serii GR2, umożliwiając pracę w trybie samego cięcia lub druku i cięcia.

Co więcej - dodaje Willems - seria GR2 wyróżnia się jakością, wydajnością i opłacalnością. Te cechy produktów Rolanda pomagają użytkownikom wyprzedzić ostrą konkurencję w środowisku druku profesjonalnego, umożliwiając im wejście w nowe, kreatywne oferty i dostarczanie klientom jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland