Nowe papiery termosublimacyjne Sappi
9 cze 2021 06:00

Sappi, jeden z wiodących dostawców zrównoważonych produktów i rozwiązań z włókien drzewnych wprowadza do swojej oferty dwa nowe papiery. Transjet Tacky Industrial, to powlekany papier termosublimacyjny do cyfrowego druku transferowego, opracowany specjalnie z myślą o szybkim druku atramentowym na elastycznych tekstyliach. Druga nowość to niepowlekany papier termosublimacyjny Basejet, przeznaczony do szybkiego druku cyfrowego odzieży i tekstyliów domowych.

 

Papier Transjet Tacky Industrial cechuje wysoka kleistość i krótki czas schnięcia, natomiast użytkownicy papieru Basejet mogą liczyć na błyskawiczny transfer, stałą jakość druku w przypadku lekkich podłoży i szybkie wysychanie atramentu. Papier umożliwia drukowanie bardzo elastycznych tkanin na maszynach przemysłowych wykorzystujących m.in. głowice firmy Kyocera. Papier jest najpierw drukowany z żądanym obrazem lub wzorem, a następnie przenoszony na elastyczną tkaninę poliestrową za pomocą temperatury i nacisku.

Długo oczekiwane rozwiązanie dla przemysłu tekstylnego

Nowy papier termosublimacyjny oferuje wiele korzyści dla przemysłu tekstylnego, w którym konieczność dostosowywania się do zmiennych trendów jest szczególnie istotna. Ponieważ papier nadaje się do użytku na maszynach cyfrowych, można wydrukować znacznie więcej projektów w tym samym czasie. Dzięki specjalnej powłoce reagującej na ciepło papier doskonale przylega, nie powstają ślady, a tekstylia nie ulegają kurczeniu. Wydruki charakteryzują się silnym nasyceniem kolorów, a wzór pozostaje dobrze widoczny nawet po maksymalnym rozciągnięciu tkaniny, co ma znaczenie szczególnie w przypadku odzieży sportowej.

Wprowadzając nowości do swojej oferty firma Sappi zadbała również o środowisko. Papier Transjet Tacky Industrial składa się w 100 proc. z celulozy podlegającej recyklingowi, a jego wszystkie wersje posiadają certyfikat FSC. Jest dostępny w gramaturze 100g/m² i rolkach o szerokości do 3,2 metra. Wkrótce będzie oferowany również w gramaturze 70 g/m².

Niepowlekany papier termosublimacyjny Basejet jest wykorzystywany do cyfrowego druku odzieży i tekstyliów domowych. Dostępny w gramaturach 20, 30, 40 i 50 g/m² Basejet umożliwia skrócenie przestojów i krótsze czasy transferu. Basejet jest wykonany w 100% z celulozy podlegającej recyklingowi i posiada certyfikat FSC. Jest dostępny we wszystkich standardowych szerokościach rolek do 3,2 metra oraz w różnych średnicach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sappi