Nowa linia drukarek Viva-Jet od TecnoFerrari
13 wrz 2016 12:05

Jak deklarują organizatorzy, tegoroczna edycja targów InPrint 2016 we Włoszech, poświęcona w dużej mierze drukowi dekoracyjnemu, będzie okazją do poznania oferty światowych liderów w projektowaniu i przemysłowym druku atramentowym. Jednym z nowych wystawców będzie TecnoFerrari, producent specjalizujący się w druku na ceramice.

Jak wyjaśnia Matteo Grigolo z TecnoFerrari: „Dekoracje cyfrowe przeżywają ostatnio technologiczny rozkwit, a  to doskonały scenariusz, w który wpisuje się nowa linia produktów TecnoFerrari o nazwie Viva-Jet. Urządzenia z tej serii charakteryzują się innowacyjną technologią drukowania, która wytycza nowe standardy rynkowe pod względem wydajności, łatwości użytkowania i niezawodności.”

TecnoFerrari Group jest firmą specjalizującą się od ponad 50 lat w automatyce przemysłowej, natomiast wydzielony w jej strukturach oddział druku cyfrowego działa od 2008 roku. Obecnie TecnoFerrari Group posiada wiodącą pozycję w dziedzinie cyfrowej dekoracji i ponad 700 udanych instalacji swoich urządzeń na całym świecie.

Firma rozpoczynała przygodę z drukiem cyfrowym od druku na ceramice, po 5 latach sięgnęła po inne sektory i podłoża.  Cyfrowy druk atramentowy pozwala na bezstykowe drukowanie, ma też wysoką elastyczność, co w połączeniu z możliwością drukowania krótkich serii czyni go niezwykle atrakcyjnym dla produktów niestandardowych.  Widząc, jak zmieniła się branża ceramiczna pod wpływem nowej technologii, łatwiej można wyobrazić sobie dalszą rewolucję w druku na materiałach budowlanych, laminatach, szkle czy rozmaitych opakowaniach.

Na stoisku targowym w Mediolanie (południowy korytarz, poziom 0, stoisko B50) TecnoFerrari Group zaprezentuje nowy zestaw drukarek z linii Viva-Jet, przeznaczonych do cyfrowego druku atramentowego – jedno- i wieloprzebiegowego. Jak zapewnia producent, maszyny cechują wysoka wydajność i jakość wydruków. Dostosowane do wymogów najnowszych technologii urządzenia Viva-Jet są w stanie drukować zarówno na sztywnych, jak i giętkich podłożach typu: drewno, szkło, płytki ceramiczne, technopolimery, metal oraz przedmioty o różnych, nieregularnych kształtach.

Targi InPrint to ważne wydarzenie dla całej branży druku przemysłowego, a jednocześnie jedyna tego typu impreza poświęcona sektorowi cyfrowej dekoracji - właśnie dlatego TecnoFerrari Group zdecydowała się wziąć udział w nadchodzących targach.

Opracowano na podstawie informacji The Industrial Print Blog.