Neschen rozszerza obecność w Europie
24 maj 2019 14:21

Neschen Coating GmbH, będący częścią grupy Blue Cap,  przejmuje szwajcarską firmę Netra AG i tym samym rozszerza działalność sprzedażową o kolejną lokalizację w Europie. Neschen jest producentem mediów do druku, folii funkcjonalnych i przemysłowych rozwiązań do powlekania. Natomiast Netra AG jest dostawcą systemów dla nowoczesnej technologii reklamowej. Jako generalny importer nośników druku, materiałów eksploatacyjnych i innowacyjnych systemów przetwarzania dla komunikacji wizualnej, Netra oferuje produkty w całej Szwajcarii poprzez własny kanał sprzedaży. Założona w 1989 roku w Emmen (Szwajcaria) Netra w ubiegłym roku finansowym osiągnęła sprzedaż w wysokości około 1,6 mln CHF, przy dodatnim wyniku operacyjnym.

Netra jest zintegrowana z siecią dystrybucyjną Filmolux, która reprezentuje własny kanał dystrybucji. Oprócz nowej lokalizacji w Szwajcarii Filmolux działa już we Włoszech, Francji, w krajach Beneluksu, Austrii i Niemczech. W przyszłości przejęta firma będzie działać pod nazwą Filmolux Szwajcaria.

Zdaniem Kaia Tittgemeyera, dyrektora zarządzającego Neschen Coating GmbH, przejęcie jest logicznym krokiem w strategii firmy: „Jesteśmy zadowoleni z udanej akwizycji i dalszego rozwoju Grupy Filmolux. Integracja nowej spółki zależnej stworzy synergię w działaniach sprzedażowych i portfolio produktowym.”

Netra i Neschen z powodzeniem współpracują od 1990 roku. Podpisana umowa przejęcia spółki będzie obowiązywać z mocą wsteczną od 1 stycznia 2019 r. Podobnie jak inne spółki zależne, Filmolux Szwajcaria będzie w przyszłości dystrybuować pełne portfolio produktów Neschen, jak również powiązane z nim produkty wybranych partnerów.

Na podstawie informacji firmy Neschen opracowała BZ