Mimaki na targach InPrint
6 lis 2017 12:40

Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłosił dziś, że zaprezentuje się na InPrint 2017, targach technologii druku przemysłowego. Odwiedzający stoisko firmy Mimaki będą mogli zobaczyć szeroką gamę rozwiązań drukujących i tnących klasy przemysłowej. Oprócz tego firma zaprezentuje próbki 3D, które pokażą możliwości pełnokolorowej drukarki 3D przeznaczonej do szybkiego wykonywania prototypów, produkcji form, modelowania itd. Zostaną zaprezentowane zastosowania rozciągające się od etykiet ostrzegawczych, tabliczek znamionowych i tablic rejestracyjnych po przełączniki membranowe, próbki opakowań i materiały promocyjne. Zakres zastosowań rozciąga się od etykiet ostrzegawczych, tabliczek znamionowych i przełączników membranowych po próbki opakowań i materiały promocyjne.

„Jesteśmy przekonani, że będziemy mieć jedną z najszerszych gam zastosowań druku przemysłowego na targach” – mówi Ronald van den Broek, dyrektor ds. sprzedaży w regionie EMEA firmy Mimaki Europe. „Technologie druku przemysłowego zmieniają oblicze produkcji, a firma Mimaki dużo inwestuje w tę zmianę. Staramy się stworzyć nowe, zyskowne możliwości markom i producentom w rozmaitych branżach. Nie możemy się już doczekać, aby omówić te możliwości z uczestnikami targów, i mamy nadzieję zainspirować ich wieloma nowymi pomysłami, które przeniosą do swoich firm”.

Przełomowe technologie na rynku druku przemysłowego

Na targach firma Mimaki zaprezentuje:

  • Serię UJF precyzyjnych drukarek płaskich z systemem utrwalania UV, które potrafią położyć warstwę atramentu podkładowego, warstwę podkładową białego atramentu, nadruk w pełnym kolorze oraz powłokę wykończeniową z przezroczystego atramentu w jednym przebiegu. Oprócz możliwości drukowania na różnych podłożach, łącznie z tworzywami sztucznymi, drewnem, metalem i szkłem, drukarki te wyposażone są również w innowacyjne technologie Mimaki, takie jak technologia bezpośredniego drukowania na butelkach 360o.
  • Płaski ploter tnący CFL-605RT. Model CFL-605RT, oferujący funkcje bigowania i cięcia, wykorzystuje sprawdzone technologie Mimaki wspierające bezpośrednie wykańczanie opakowań i prototypów dzięki licznym funkcjom oraz jest idealnym uzupełnieniem drukarek płaskich serii UJF, tworząc kompletne rozwiązanie produkcyjne.
  • Niedawno wprowadzony do sprzedaży model UCJV300-160 – wszechstronna drukarka UV LED / ploter tnący. Urządzenie ma takie cechy jak możliwość 4-warstwowego zadruku gablot podświetlanych, natychmiastowe wysychanie atramentu, niskie koszty eksploatacji oraz możliwość drukowania na szerokiej gamie materiałów – zapewnia żywe, przyciągające wzrok wyniki odpowiednie dla etykiet ostrzegawczych czy etykiet z instrukcjami.
  • Próbki wykonane przez urządzenie 3DUJ-553 firmy Mimaki – pierwszą na świecie pełnokolorową drukarkę 3D zdolną do drukowania aż 10 milionów kolorów. Oferuje ona nakładanie białego atramentu i powłoki z przezroczystego atramentu, co dodaje wyrazistości wydrukowanemu produktowi, a w połączeniu z kolorowymi atramentami pozwala tworzyć kolorowe, półprzezroczyste modele.
  • Formowanie próżniowe z użyciem atramentu elastycznego LUS-350 firmy Mimaki w połączeniu z maszyną do formowania próżniowego marki Formech. Atrament LUS-350 rozciąga się nawet o 350% po podgrzaniu do temperatury pomiędzy 120⁰C a 200⁰C. Po ostygnięciu do temperatury pokojowej następuje przywrócenie sztywności atramentu, który mocno przylega do formowanego produktu bez pękania ani łuszczenia się.
  • Drukarkę sublimacyjną TS300P-1800, która zapewnia wiodącą w branży szybkość, jakość i wydajność druku na szerokiej gamie tekstyliów. Może ona drukować na bardzo lekkim papierze transferowym, co pozwala obniżyć koszty operacyjne dzięki zastosowaniu próżniowej płyty podającej o dużej mocy, która redukuje marszczenie się papieru.

„Na targach InPrint 2017 odwiedzający będą mogli zobaczyć szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań do druku cyfrowego i cięcia, zmieniające oblicze rynku przemysłowego” – dodaje van den Broek. „A to dopiero początek! Zastosowanie tych technologii cyfrowych zapewnia teraz markom i producentom przewagę na szybko rozwijającym się rynku, a firma Mimaki stara się wybiegać swoimi innowacjami daleko w przyszłość”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki