MHM wybiera technologię Memjet
20 sty 2020 06:00

Jak informuje firma Memjet, MHM – jeden z wiodących dostawców sprzętu do drukowania na tekstyliach - zamierza w swoim systemie do drukowania na tekstyliach iQ Oval zastosować technologię DuraFlex oferowaną przez Memjet. Przedstawiciele MHM omówili bliżej specyfikację nowej wersji urządzenia podczas konferencji Impressions Expo (poprzednio była to konferencja ISS), w dniach 17-19 stycznia w Long Beach (Kalifornia).

IQ Oval to modułowe urządzenie przeznaczone do drukowania na odzieży. Maszynę ​​można skonfigurować uwzględniając niemal wszystkie wymagania produkcyjne i rozbudować w celu dostosowania do przyszłego wzrostu wolumenu. Natomiast DuraFlex oferowane przez Memjet to jednoprzebiegowe rozwiązanie do druku atramentowego o zwiększonej trwałości.

„Połączenie szybkości, prostoty i przystępności cenowej DuraFlex z szerokimi możliwościami iQ Oval tworzy hybrydowe rozwiązanie do drukowania z jakością i elastycznością potrzebną, aby spełnić wymagania druku bezpośredniego na odzieży, zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach” - mówi Russell Boa, senior vice president short run digital business.

Założona w roku 1980 austriacka firma MHM rozpoczęła działalność specjalizując się w urządzeniach do sitodruku. Tym samym wprowadziła innowacyjne podejście do rozwoju urządzeń do druku na tekstyliach. Obecnie firma obsługuje globalną bazę klientów i oferuje szeroki wybór sprzętu do produkcji tekstylnej.

Dodanie technologii DuraFlex do iQ Oval ma umożliwić klientom MHM skuteczniejsze funkcjonowanie na rynku tekstylnym. Na rynku, na którym konsumenci oczekują coraz większego asortymentu odzieży, od producentów odzieży wymaga się proponowania coraz większej gamy wzorów. Umożliwiając szybką produkcję małych partii, cyfrowe możliwości iQ Oval pozwalają sprostać takiemu wyzwaniu i pomagają przedsiębiorcom w skutecznym reagowaniu na bieżące trendy. Mniejsze nakłady można wyprodukować dokładnie na czas, co zapewnia szybszą dostawę i redukcję odpadów z produkcji dużych ilości ubrań, które szybko wychodzą z mody.

MHM ma klientów, którzy prowadzą intensywną, często całodobową działalność produkcyjną na całym świecie. Podczas gdy wiele z tych firm chce przejść na druk cyfrowy, brak specjalistycznej wiedzy technicznej lub zasobów sprawia, że ​​transformacja cyfrowa wydaje się być jednak zniechęcającą perspektywą. Elastyczność iQ Oval w połączeniu z długą żywotnością głowicy drukującej w technologii drukowania DuraFlex powoduje, że ​​klienci mogą przejść na technologię cyfrową, nie martwiąc się o nieplanowane przestoje podczas oczekiwania na wsparcie techniczne.

„Czas pracy maszyny drukującej ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu naszych klientów” - mówi Thomas Fröhlich, dyrektor generalny MHM i dodaje: „Długa żywotność głowicy w połączeniu z jej łatwą konserwacją zapewniają naszym klientom zasoby potrzebne do produkcji wysokiej jakości wydruków i konsekwentnego osiągania sukcesów na dynamicznym rynku tekstylnym ”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Memjet