Mcor ogłasza partnerstwo z firmą Flex
31 sie 2016 12:33

Mcor, lider pełnokolorowego druku 3D, ogłosił partnerstwo z międzynarodowym dostawcą rozwiązań w zakresie innowacji, projektowania, inżynierii, produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw – firmą Flex. Współpraca ma za zadanie wspieranie rozwoju urządzenia Mcor Arke, którego rynkowa premiera odbyła się niedawno.  Mcor Arke to pierwsza na świecie, pełnokolorowa, desktopowa drukarka 3D. Partnerstwo z Flex ma pomóc w realizacji wizji dostarczenia ARKe do każdego biura, szkolnej klasy, a nawet domu – w ten sposób Mcor dąży do upowszechnienia technologii druku 3D.

Założony w 2005 roku Mcor - firma skoncentrowana na innowacjach -  pracowała nad nową linią drukarek przez ostanie dwa lata, Arke jest pierwszym produktem uruchomionym z tej partii. Partnerstwo z Flex ma za zadanie wspieranie strategii rozwoju firmy poprzez optymalizację „dostaw na żądanie” oraz rozwój wzornictwa urządzeń – co wynika z wieloletnich  doświadczeń Flex w tym zakresie.

Od momentu uruchomienia, czyli poczynając od stycznia 2016, drukarki linii ARKe były przedmiotem zainteresowania mediów, a tytuły takie jak „Fortune” czy „Xconomy” uważnie śledziły ścieżkę rozwoju tego innowacyjnego producenta. Sam Mcor doświadczył bezprecedensowego popytu na swoje produkty - 5000 zamówień w ramach przedsprzedaży w ciągu ostatnich kilku miesięcy to wynik, którego firma się nie spodziewała.

„Dzięki podjęciu decyzji o wejściu z przełomową technologią na rynek desktopowy zrozumieliśmy, że musimy dostosować nasz model produkcyjny do najnowszych wymagań, tak aby efektywnie wspierać strategię wzrostu - powiedział dr Conor MacCormack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mcor Technologies. - Flex jest światowym liderem w swojej dziedzinie, a współpraca pomoże nam w skutecznym zarządzaniu popytem na drukarki Mcor Arke i inne produkty z oferty.”

Połączenie rozległych kompetencji Flex z innowacyjną linią produkcyjną Mcor stworzy możliwość szybkiego i efektywnego dostarczania najwyższej klasy produktów - takie partnerstwo wydaje się być obiecującą perspektywą w przemyśle stale rosnących wolumenów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mcor.