Święto kobiet pracujących w branży druku
10 lut 2023 11:20

Marzec będzie miesiącem dedykowanym wydarzeniu Print HERstory, które jest nazywane świętem kobiet pracujących w branży druku i pokrewnych sektorach. Powstałe w 2019 roku wydarzenie ma na celu zapewnienie kobietom przestrzeni do dzielenia się swoją pracą, doświadczeniami i historiami.

Deborah Corn, organizatorka Print HERstory i autorka inicjatywy Girls Who Print, powiedziała, że tegoroczne wydarzenie skupi się na „budowaniu mostów” między członkami globalnej społeczności poligraficznej. Corn stwierdziła, że chociaż sama inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, to branża poligraficzna nie zrobiła jeszcze wystarczająco wiele, by podkreślić znaczenie pracy swoich członkiń, które tak często stanowią mniejszość w swoich miejscach pracy.

Podzielimy się informacjami o wszystkich dzielnych, fantastycznych kobietach, które codziennie angażują się w swoją pracę. Zadajemy kilka pytań udostępniając je za pośrednictwem kanałów Girls Who Print i Print Media Center. Firmy z branży również lubią udostępniać tego typu treści, zwłaszcza jeśli mowa w nich o którejś z pracownic danego zakładu – powiedziała Deborah Corn.

Podczas gdy firmy zaczęły aktywnie poszukiwać kobiet w ramach rekrutacji, wiele problemów pozostaje wciąż do rozwiązania, jak chociażby akceptacja przedstawicieli różnych ras i kultur - powiedziała Corn i dodała: Dawno temu zdałam sobie sprawę, że bycie uznanym za eksperta w branży druku  nie będzie takie łatwe dla kobiet.

W Girls Who Print koncentrujemy się na zapewnieniu kobietom jak największej widoczności, aby wydarzenia i magazyny branżowe oraz firmy, które chcą obsadzić stanowiska, wiedziały i pamiętały o ich obecności. Jeśli sami tego nie zrobimy, nie ma co liczyć, że wydarzy się to w znaczącej skali. Ważna jest różnorodność - w myśleniu, podejściu, doświadczeniu życiowym. Szersze spojrzenie jest istotne dla wszystkich i lepiej odzwierciedla rzeczywistość wokół nas - stwierdziła Deborah Corn.

Kobiety z całego świata mogą zaangażować się w Print HERstory odwiedzając stronę internetową wydarzenia. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, dołączyć zdjęcie w wysokiej rozdzielczości i wysłać je mailem. Posty trafią na portal LinkedIn, gdzie zostaną oznaczone, a udostępnienia będą zawierały hasztagi #PrintHERstoryMonth i #GirlsWhoPrint, aby można było je znaleźć we wszystkich kanałach mediów społecznościowych.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Week