Lüscher-Tschudi i Caldera ogłaszają partnerstwo
1 sie 2016 13:14

Szwajcarski producent drukarek Lüscher-Tschudi GmbH ogłosił strategiczne partnerstwo z Calderą, francuskim dostawcą innowacyjnego oprogramowania, dedykowanego między innymi drukarkom T-REX 320. Dzięki temu połączeniu Grand RIP+ w wersji OEM zasili 3,2-metrowe drukarki tekstylne, produkowane przez Lüscher-Tschudi, optymalizując proces wytwarzania przemysłowych wyrobów włókienniczych.

 

Lüscher-Tschudi GmbH łączy szwajcarską jakość z innowacyjnym podejściem, cechującym doświadczonego inżyniera. Precyzyjnie wykonany T-REX 320 wyposażony w specjalnie zaprojektowany system załadunku i transportu tkanin jest dostępny w czterech lub ośmiu kolorach i może drukować 120 metrów kwadratowych na godzinę, w trybie najwyższej jakości. Drukarka T-REX 320 pracuje na atramentach wodnych, dyspersyjnych lub reaktywnych atramentach włókienniczych i działa skutecznie w połączeniu z suszarką QuickFix NEO.

 

Wielokrotnie nagradzane oprogramowanie Caldera GrandRIP+ obejmuje funkcję zarządzania kolorami istotną dla najwyższej jakości odwzorowania obrazu na powierzchni tkaniny, a także funkcję optymalizacji zużycia atramentu, ważną w kontekście cen materiałów eksploatacyjnych. Chcąc w pełni wykorzystać możliwości drukarki w zakresie dekoracyjnych i funkcjonalnych tekstyliów przemysłowych, właściciele T-REX 320 mogą uaktualnić swoje oprogramowanie do najnowszej wersji Caldera TextilePro.

 

Myśląc o pracy z maksymalną prędkością wynoszącą w przypadku T-REX 230 metrów kwadratowych na godzinę, a możliwą do osiągnięcia dzięki GrandRIP+, właściciele  są zachęcani do zakupu modułu utrwalającego QuickFix NEO. Dostępny w szerokościach od 2,6 do 3,2 metra, z których każda pozwala rozwinąć maksymalną prędkość drukowania, Quick Fix NEO odpowiada za odprowadzanie ciepła, cięcie termiczne, zmienne prędkości i stabilność termiczną. Lüscher-Tschudi GmbH oferuje również bezpłatne doradztwo dla firm rozpoczynających swoją przygodę z cyfrowym drukiem tekstylnym, w ramach szwajcarskiego rozwiązania.

 

Lüscher-Tschudi GmbH od 1999 roku sukcesywnie przewodzi innowacjom w cyfrowym druku na tekstyliach, co czyni go naturalnym partnerem dla Caldery, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Obie firmy są znane z partnerskiego podejścia, opartego na tworzeniu rozwiązań dla tekstyliów przemysłowych, od obu też rynek oczekuje stworzenia nowej wizji rozwoju branży. Świadomość tego wyzwania i odpowiedzialność, jaka na nich spoczywa, podkreślają w swoich wypowiedziach przedstawiciele zarządu obu producentów.

 

„Od ponad roku na rynku włókienniczym widoczne jest wyraźne przyspieszenie, przy czym Lüscher-Tschudi GmbH jest przygotowany na taką dynamikę zmian i dostosowuje swoje moce produkcyjne na bieżąco - mówią Werner Tschudi i Hans Luescher, dyrektorzy zarządzający szwajcarską firmą. - To dzięki takim partnerom jak Caldera jesteśmy w stanie dostarczyć uniwersalne maszyny, które właśnie teraz są najbardziej klientom potrzebne.”

 

„Na przestrzeni 25 lat istnienia Caldera w swojej strategii wielokrotnie sięgała po modele partnerskie - powiedział założyciel i dyrektor zarządzający firmą Joseph Mergui i stwierdził dalej: „Badania, które prowadzimy wspólnie z partnerami takimi jak Lüscher-Tschudi GmbH, pomagają nam wspierać przemysł lokalny. Z drugiej strony, tworząc pomosty pomiędzy procesami, dostawcami i producentami, przyczyniamy się do rozwoju branży włókienniczej, w której mają udział firmy z całego świata. Sukces na tym polu jest kwestią najbliższych lat”.

Opracowano na podstawie materiałów Lüscher-Tschudi GmbH