Landa Digital Printing planuje ekspansję w Ameryce Północnej
25 sty 2024 06:00

17 stycznia br. Landa Digital Printing, producent maszyn Nanographic Printing, ogłosił, że otworzy fabrykę atramentów, aby zaopatrywać klientów w Ameryce Północnej. Oczekuje się, że nowy zakład rozpocznie działalność w drugiej połowie 2024 r.

Nowa fabryka, zlokalizowana w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, będzie produkować atrament Landa NanoInk na bazie wody, który jest wymagany do transformacyjnego procesu druku nanograficznego. Zakład dołączy do istniejących na całym świecie fabryk atramentów Landa, zwiększając w ten sposób światową zdolność produkcyjną NanoInk, a także zapewniając dostawy dla klientów z Ameryki Północnej. Jak informuje firma, dodatkowymi korzyściami będą krótsze czasy realizacji zamówień i mniejszy wpływ na środowisko spowodowany transportem materiałów.

Landa przywiązuje dużą wagę do naszej bazy klientów w Ameryce Północnej – mówi Gil Oron, dyrektor generalny Landa. – Szybko rozwijamy się w tym regionie, a nowa fabryka pomoże nam zaspokoić obserwowany popyt. Fabryka będzie dostarczać naszym klientom NanoInk, klucz do produkcji oszałamiających obrazów Landa z cyfrową elastycznością i najszybszym czasem realizacji.

Fabryka atramentów z siedzibą w USA ma zostać uruchomiona do drugiej połowy 2024 r. Jest przez firmę strategicznie przygotowana do produkcji na całym rynku północnoamerykańskim, obejmującym Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanadę.

Rozwój ten jest nie tylko odzwierciedleniem wzrostu, lecz także wyrazem zaangażowania na rzecz klientów i rynku północnoamerykańskiego. Utworzenie fabryki atramentu podkreśla zaangażowanie firmy Landa w długoterminowe relacje z klientami i ulepszanie oferty usług w całej Ameryce Północnej. Landa postrzega to jako strategiczny krok we wspieraniu trajektorii wzrostu firmy i umacnianiu swojej pozycji jako jednego z liderów w branży druku cyfrowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Landa Digital Printing