Konica Minolta i MGI utworzyły wspólnie nowy oddział Industrial Printing
20 paź 2016 12:10

Japoński producent, znany na rynku z urządzeń do kolorowego druku cyfrowego, utworzył wspólnie z francuską firmą MGI, konstruktorem maszyn do cyfrowego druku i uszlachetniania, nowy oddział dedykowany drukowi produkcyjnemu. Oddział ten pod nazwą Industrial Printing, działający na poziomie międzynarodowym, ma siedzibę we Francji w pobliżu Fresnes, w departamencie Val-de-Marne. 13 października został otwarty showroom należący do oddziału zlokalizowany w Carrieres-sur-Seine (departament Yvelines); jego gwiazdą jest maszyna Unlimited Colors Series firmy MGI do druku i wykańczania.

Konica Minolta zamierza rozwijać ofertę dla rynku etykiet, opakowań i uszlachetniania zarówno w dziedzinie rozwiązań technologicznych, jak i kształcenia, wspólnie z firmą MGI, w której od kilku miesięcy posiada 40,5 proc. udziałów.

Jean-Claude Cornillet, prezes Konica Minolta France i Edmond Abergel, dyrektor generalny MGI, zaprezentowali partnerstwo obu firm gościom zaproszonym na uroczystość otwarcia showroomu. Jean-Claude Cornillet podkreślił przy tej okazji: „To ważne partnerstwo dla firmy Konica Minolta. Szczególnie ważne dla przyszłości, dla zwrotu, który obecnie wykonujemy – to część transformacji grupy – którego rezultatem jest decyzja o zlokalizowaniu w Paryżu oddziału druku przemysłowego o światowym zasięgu.” Siedzibę oddziału we Fresnes dzieli jedynie  kilometr od siedziby MGI. Konica Minolta zamierza korzystać z doświadczeń francuskiego producenta maszyn i rozwiązań do finiszingu w dziedzinie badań i rozwoju, aby przyspieszyć swoje wejście do sektorów aplikacji związanych z działalnością nowego oddziału, głównie z obróbką końcową po druku.

„Lakier UV jest silnym argumentem w sprzedaży: pozwala naszym klientom zwiększyć wartość ich produktów drukowanych, (…) zdywersyfikować działalność i pozyskiwać nowych klientów oraz nowe kontrakty – stwierdził Olaf Lorenz, dyrektor generalny działu marketingu międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe w komunikacie. - Nasza współpraca z MGI otwiera nowe interesujące perspektywy dla nas i naszych klientów.”

Oddział Industrial Printing będzie zarządzany przez ekipę japońską i będzie zatrudniał około 100 osób.

Opracowano na podstawie graphiline.com.