Inspirujące tapety od firmy Xeikon
30 sie 2016 12:45

Coraz powszechniejsze technologie druku cyfrowego otwierają nowe możliwości dla projektantów i producentów dekoracji ściennych. Rosnący potencjał rynku zamierza wykorzystać firma Xeikon, która swoją nową ofertę produktową zaprezentuje już we wrześniu podczas belgijskich targów branżowych. W dniach 6-8 września w Brukseli odbędą się targi MoOD (Meet only Original Designs), poświęcone technikom produkcyjnym i wytwórczym dekoracji ściennych. Organizatorzy spodziewają się udziału 230 wystawców z 20 krajów.

MoOD jest przede wszystkim wydarzeniem z branży projektowej, jednak tegoroczna edycja w dużej mierze będzie poświęcona aspektom technologicznym i produkcyjnym. Impreza zostanie podzielona na kilka stref tematycznych: Wystawa „Najlepsi z najlepszych”; Platforma innowacji; Strefa start-up; Nowe materiały i techniki produkcyjne; Digital Village, poruszająca tematykę produkcji cyfrowej.

„Rynek pokryć ściennych był dość statyczny przez ostatnie lata, lecz mijająca dekada to czas rewolucyjnej wręcz transformacji” - twierdzi Danny Mertens, kierownik komunikacji korporacyjnej Xeikon i wyjaśnia dalej: „Zarówno dostawcy, jak i użytkownicy końcowi mogą obecnie korzystać z cyfrowych technologii drukowania. Specyfika produkcji cyfrowej pozwala na wytwarzanie krótkich serii, otwiera możliwości testowania produkcji na docelowych materiałach oraz, co chyba najważniejsze, daje wręcz nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania. Pozwala to rozwijać twórcze ambicje projektantom, skłania ku eksperymentowaniu z unikalnymi, przykuwającymi wzrok wzorami dekoracji ściennych. Wraz z rozwojem dedykowanych technik cyfrowych i szybko rosnącej bazy klientów, Xeikon ma propozycję unikalnych rozwiązań produkcyjnych. Szansa zaprezentowania pełnej gamy możliwości wytwórczych i prezentacja sposobu, w jaki druk cyfrowy może wspomóc projektanta pod względem własnej produkcji, są dla nas tym ważniejsze, że w targach MoOD bierzemy udział po raz pierwszy.  Wierzymy, że zwiedzający będą zaskoczeni tym, co można osiągnąć w cyfrowym świecie, tworząc nowe i nietypowe produkty pokrywające ściany. Pokażemy, jak można efektywnie korzystać z technologii druku cyfrowego, z nieograniczonej swobody twórczej, jaką daje ten rodzaj produkcji, nawet przy krótkich seriach.”

Rozwiązania tapetowe Xeikon umożliwiają ekonomiczną produkcję wysokiej jakości dekoracji ściennych w celach komercyjnych, handlowych i mieszkaniowych. Jest to propozycja typu „wszystko w jednym”, stanowiąca odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie personalizacji krótkich serii tapet, produkowanych z dużych rolek papieru. Pełne rozwiązanie dekoracji ściennych oferowane przez firmę Xeikon składa się z pięciu głównych elementów, są to: maszyny cyfrowe; zintegrowane oprogramowanie; specjalistyczne tonery i narzędzia optymalizujące proces wytwórczy. Częścią rozwiązania są również komponenty przed- i poprodukcyjne.

„Podczas targów udostępnimy ciekawą opcję wydruków próbnych. Nie ma nic lepszego niż możliwość zobaczenia wydrukowanych własnych wzorów. Zachęcamy projektantów do skorzystania z naszego programu „Zobacz swój proof”. Przesyłając własny projekt można będzie odebrać wydruki próbne na naszym stoisku” – zaprasza Danny Mertens.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon.