IKONOS na targach RemaDays
29 sty 2020 06:00

Podczas targów RemaDays Warsaw 2020 wśród kilkuset wystawców nie zabraknie materiałów i pełnej oferty polskiej fabryki ekologicznych materiałów samoprzylepnych i powlekanych – IKONOS z Opola.

IKONOS jak co roku zaprezentuje rodzime, własnej produkcji materiały do druku wielkoformatowego, dekoracji oraz dedykowane rozwiązania. Goście targowi zobaczą także liczne nowości.

„Jako producent, ale i dystrybutor urządzeń nasze materiały zaprezentujemy nie tylko w próbnikach i na ekspozytorach (…), ale wiele z nich także „na żywo” podczas druku na około 20 urządzeniach znajdujących się na naszym stoisku. Nie mamy się czego wstydzić, gdyż nasze nośniki od lat trafiają na rynki ponad 50 krajów na różnych kontynentach - mówi Paweł Stania z firmy Atrium będącej dystrybutorem materiałów IKONOS. - Przyszłością są materiały bez udziału PVC w składzie. Liczba takich materiałów w naszym portfolio stale rośnie. Przykładowo ostatnio trafiła na rynek folia samoprzylepna niezawierająca PVC.”

Folia PROFIFLEX PRO MRT PP140 przeznaczona jest do zadruku we wszystkich technologiach druku wielkoformatowego (żywiczna UMS, solwentowa, lateksowa, LED oraz UV). Folia ta powstała na bazie BOPP i jest oferowana w wariantach z klejem (typu TITAN) lub bez. Materiał nie jest podatny na temperatury, a także nie jest rozciągliwy. Może zastąpić folię monomerową czy polimerową.

Kolejna nowość polskiego producenta to laminat sucho-ścieralny IKONOS EASYERASE do laminowania zarówno klasycznych grafik, jak i płaskich powierzchni. Specjalnie zaprojektowana powłoka umożliwia zmazywanie flamastrów sucho-ścieralnych, a nawet farb graffiti. Laminat ten oczywiście nie zawiera PVC.

Następna nowość, która już zbiera bardzo dobre opinie z rynku, to tapeta dedykowana zadruku w technologii lateksowej, a także LED/UV. To kolejny materiał do wielkoformatowego druku cyfrowego, który nie zawiera PVC. IKONOS Proficoat WMT 130 VSC jest oferowany w typowej, „tapetowej” szerokości 1,10 m i długości 50 mb. Cechuje się gramaturą 130 g/m2. Materiał jest odporny na wilgoć. Co warto podkreślić, ta polska tapeta nadaje się do recyklingu.

Inny laminat bez PVC to IKONOS PROFIFLEX GPT-ANT75+ typu anty-graffiti. Folia ta posłuży do zabezpieczania powierzchni przed wandalizmem w postaci graffiti, gdyż umożliwia łatwe zmycie farby dostępnymi środkami czyszczącymi. Chroni także powierzchnie przed zarysowaniami, znajdzie więc zastosowanie na witrynach, drzwiach, wiatach, środkach transportu publicznego itd.

Jeszcze jedna nowość, o której warto wspomnieć, to IKONOS PROFIFLEX 4-MOUNT IKO-2 SYMMETRIC. Struktura symetryczna tego 5-warstwowego nośnika oznacza, że środkowa baza, którą jest PET o grubości 50 mikronów, otoczona jest obustronnie permanentnym, wysoko przezroczystym klejem na bazie poliakrylanów, a te posiadają 1-stronnie silikonowany podkład PET o grubości 36 mikronów. W skrócie, jest to folia typu „dwuklej” przeznaczona do montażu grafik, także między przezroczyste materiały jak pleksi czy szkło.

Opracowano na podstawie informacji firmy IKONOS

error: Alert: Treść jest chroniona.