ICP Industrial Solutions Group ma nowego właściciela
15 lut 2023 10:00

Holenderski producent powłok specjalistycznych stosowanych w druku – firma Stahl poinformowała o przejęciu spółki ICP Industrial Solutions Group (ISG).

Firma ISG z siedzibą w USA jest obecnie częścią grupy ICP. Jednostka ma sprzedaż na poziomie około 140 mln USD i wytwarza wysokowydajne powłoki stosowane w opakowaniach i etykietach. Większość sprzedaży odbywa się na rynku północnoamerykańskim.

Przedstawiciele Stahl stwierdzili, że zakup zwiększy obroty firmy do poziomu powyżej 1 miliarda euro, z marżą EBITDA przekraczającą 20 proc. Dyrektor generalny Stahl, Maarten Heijbroek tak skomentował inwestycję: ISG może oferować silne strategicznie rozwiązania dla Stahl, biorąc pod uwagę komplementarność naszych modeli biznesowych, technologii i zasięgu. Przejęcie wzmocni możliwości wzrostu Stahl, zdywersyfikuje nasze rynki docelowe i poszerzy bazę technologiczną.

Specjalistyczne powłoki stanowią obecnie około 75 proc. sprzedaży grupy. Firma zabezpieczyła finansowanie w wysokości 580 mln USD na potrzeby zakupu i przyszłego wzrostu. Asortyment produktów Stahl obejmuje wiele rynków, w tym polimery i spoiwa stosowane w druku i opakowaniach oraz tekstylia techniczne. Obecnie Stahl posiada 11 zakładów produkcyjnych na całym świecie, z których 5 znajduje się na kontynencie. Grupa spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale br.

W zeszłym roku spółka ISG została pozwana przez firmę materiałoznawczą HeiQ za naruszenie umowy dotyczącej współpracy na wykorzystanie technologii HeiQ Viroblock w powłokach graficznych używanych do procesów drukowania. Od tego czasu HeiQ nie opublikowała żadnych aktualizacji w tej sprawie.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Week