HP na targach Heimtextil
9 sty 2018 13:56

Podczas rozpoczynających się dzisiaj we Frankfurcie targów Heimtextil firma HP prezentuje nowe rozwiązania technologiczne w nietypowym otoczeniu. Stoisko HP składa się z zaaranżowanych pokoi gościnnych, z których każdy służy zaprezentowaniu możliwości druku cyfrowego. Inicjatywa wpisuje się w strategię firmy, która konsekwentnie rozwija możliwości cyfrowych dekoracji  oraz kreatywnych rozwiązań dla projektantów. Każdy pokój na stoisku HP opowiada historię, która ożywa dzięki zastosowaniu technologii drukowania HP Latex i HP Indigo. Projekty dotyczą współczesnych problemów takich jak starzenie się, zrównoważony rozwój, globalne ocieplenie i zagrożone gatunki zwierząt, a prezentowane są na przykładzie wnętrz codziennego użytku takich jak salon, sypialnia, łazienka, kuchnia i gabinet dentystyczny.

Stoisko firmowe prezentuje najnowszą kolekcję cyfrowo wydrukowanych projektów i dekoracji – poczynając od gabinetu dentystycznego z tapetą antybakteryjną, po salon z sofami absorbującymi dźwięki. Goście targów mogą obejrzeć także nowe rozwiązanie HP Indigo 20000 prezentowane w salonie, tapety wyprodukowane na drukarce HP Latex 570 oraz witrynę sklepu detalicznego z oznakowaniem. „Dzięki cyfrowemu drukowaniu dekoracji każdy kreatywny projekt może ożyć dosłownie wszędzie - na tapetach, drukowanych podłogach, tekstyliach i meblach” - powiedziała Jennifer Castoldi, dyrektor generalna i dyrektor kreatywna Trendease International i dodała: „Technologia HP to czynnik kreatywny, który daje nowe możliwości projektantom".

Po raz pierwszy zaprezentowano rozwiązanie HP Indigo 20000 przeznaczone dla producentów tapet, umożliwiające im przejście z produkcji analogowej do cyfrowego druku kolorowego. Jak deklaruje producent, transformacja taka odbywa się przy zachowaniu jakości druku wklęsłego, możliwości druku na żądanie, krótszego czasu wprowadzania produktu na rynek i zmniejszonej ilości odpadów. HP Indigo to kolejny przykład rozwiązania poszerzającego portfolio technologii druku HP stworzonego z myślą o dekoracji wnętrz. W przypadku wysokonakładowych wydruków nowe rozwiązanie cyfrowe HP w ciągu godziny umożliwia zadruk 1515 m2. podłoża o szerokości 74 cm. Model HP Indigo 20000 jest cyfrowo zaprogramowany do powtarzalnego drukowania, dzięki czemu nadaje się do aplikacji tapetowych. Tapety są dostępne dla klientów HP za pośrednictwem dostawców takich jak Felix Schoeller i Van Merksteijn.

Ostatnio firma HP poinformowała także o wprowadzeniu nowej serii trwałych materiałów tekstylnych z certyfikatem dla drukarek HP Latex, łączących wytrzymałość i wyjątkową jakość druku z zaletami technologii HP Latex. Nowe tkaniny pochodzące od wybranych dostawców podłoży poszerzają możliwości drukowania na urządzeniach HP Latex. Rozwiązanie jest wykorzystywane w przypadku oznakowań i dekorowania przedmiotów wykonanych z bawełny lub poliestru takich jak: zasłony i rolety, poduszki, abażury, torby.

Farby HP Latex na bazie wody otrzymały certyfikat ECO PASSPORT wskazujący na szerokie możliwości zastosowań tekstylnych. Najważniejsze zalety druku w technologii Latex to wysoka jakość druku i korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju. „Atuty urządzenia HP Latex w zakresie ochrony środowiska są nie do przecenienia, co sprawia, że ​​jest to technologia pierwszego wyboru dla szpitali i szkół” - powiedział Terry Raghunath, kierownik ds. rozwoju biznesu w dziedzinie aplikacji dekoracyjnych HP i dodał: „Dzięki naszej technologii lateksowej na bazie wody nie wydzielają się zapachy podczas produkcji a także bezpośrednio po jej zakończeniu. Wydruki są jasne i szczegółowe a specyfika maszyny pozwala na użycie szerokiej gamy formatów.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP