Heimtextil 2021 – pierwszy impuls do wznowienia działalności
11 sie 2020 06:00

Czołowi przedstawiciele branży tekstyliów domowych postrzegają nadchodzące targi Heimtextil (12-15 stycznia 2021 r.) jako sposób na ożywienie działalności ich przedsiębiorstw osłabionych trwającym kryzysem. Organizatorzy Międzynarodowych Targów Tekstyliów Domowych już teraz przygotowują się do wydarzenia szykując plan bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia imprezy.

 „Heimtextil 2021 będzie inny - bardziej skoncentrowany na rzeczywistym biznesie. Niezbędne środki ostrożności w zakresie higieny oczywiście zmienią również wygląd naszych targów” - mówi Olaf Schmidt, wiceprezes ds. tekstyliów i technologii tekstylnych w Messe Frankfurt i dodaje: „Jesteśmy szczęśliwi widząc, że liczni wystawcy i odwiedzający, zarówno krajowi, jak i międzynarodowi, obdarzają nas zaufaniem i ogłaszają swój udział w imprezie, licząc, że Heimtextil będzie pierwszym wydarzeniem branżowym po ponownym uruchomieniu gospodarki”.

Od działających w Niemczech organizacji takich jak: bdia (Stowarzyszenie Niemieckich Architektów Wnętrz), BTE (Stowarzyszenie Niemieckich Sprzedawców Tekstyliów i Tkanin Pościelowych), DecoTeam, Heimtex (Stowarzyszenie Przemysłu Tekstyliów Domowych), MZE (Stowarzyszenie Producentów Mebli), VDB (Association of Bed Dealers) i World-Architects stale płyną zapewnienia o tym, jak ważne są dla nich imprezy branżowe, a zwłaszcza targi Heimtextil.

Obłożenie hal przez wystawców nabiera coraz bardziej konkretnego kształtu: do połowy lipca 947 wystawców z 49 krajów dokonało rezerwacji stoisk targowych, zajmując łącznie imponującą powierzchnię dziewięciu boisk piłkarskich. Jak spodziewają się organizatorzy, w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy nastąpi wzrost zainteresowania i napłyną kolejne rezerwacje.

„Chcemy stworzyć dodatkowe zachęty dla krajowych i międzynarodowych nabywców do odwiedzenia targów we Frankfurcie na początku roku, aby mogli spotkać zarówno starych, jak i nowych partnerów biznesowych” - podkreśla Olaf Schmidt.

Opracowano na podstawie informacji organizatora