Geoff Loftus dołącza do EFI
13 gru 2019 05:00

Firma Electronics For Imaging, Inc. podjęła strategiczną inicjatywę mającą na celu wzmocnienie globalnej oferty usług. W tym celu do zespołu dołączył ostatnio Geoff Loftus – nowy wiceprezes działu Global Inkjet Service będzie liderem w zakresie obsługi tysięcy klientów firmy na całym świecie, korzystających między innymi z rozwiązań w zakresie grafiki, oznakowań, opakowań, tekstyliów oraz materiałów do druku.

Inicjatywa serwisowa jest jednym z kluczowych aspektów transformacji firmy, działającej pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego – Jeffa Jacobsona, po przejęciu przedsiębiorstwa w 2019 r. przez spółkę zależną Siris Capital LLC. Oprócz serwisu na miejscu, wsparcia w zakresie części i szkoleń, inicjatywa obejmuje także rozwój nowych rozwiązań serwisowych firmy, w tym sztucznej inteligencji w zakresie analizy predykcyjnej, zdalnej diagnostyki i technologii opartych na chmurze.

Geoff Loftus wnosi do EFI bogate doświadczenie, pomagając dostawcom usług poligraficznych w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji technologicznych. Z wykształcenia inżynier mechanik, spędził 15 lat na stanowiskach kierowniczych w firmie Heidelberger Druckmaschinen AG. W latach 2006-2016 pełnił funkcję wiceprezesa ds. usług globalnych, dyrektora ds. jakości i dyrektora operacyjnego firmy Presstek, specjalizującej się w produkcji płyt offsetowych oraz maszyn bazujących na technologii direct imaging.

Ostatnio Loftus był szefem działu produkcji firmy Semikron Inc. będącej jednym z wiodących na świecie producentów modułów i systemów  elektroniki energetycznej. Posiada tytuł licencjata w zakresie inżynierii mechanicznej otrzymany na University of Vermont oraz tytuł MBA uzyskany w New Hampshire College.

„Geoff jest liderem w tworzeniu sukcesu klienta w ramach naszych ekspansywnych operacji serwisowych na całym świecie i jest jednym z nielicznych w branży poligraficznej z tak szerokim doświadczeniem i wiedzą fachową, potrzebną do przeniesienia EFI na wyższy poziom rozwoju, jako zaufanego dostawcy technologii”- powiedział dyrektor operacyjny EFI Marc Olin i dodał: „Praca Geoffa będzie miała zasadnicze znaczenie dla pomagania klientom EFI w zwiększeniu ich przewagi konkurencyjnej w ramach transformacji branży z druku analogowego w druk cyfrowy”.

Loftus kieruje opracowywaniem i realizacją globalnej strategii usług, współpracując z zespołami we wszystkich liniach produkcji inkjetowej EFI. Kluczem do tych wysiłków są nowe inicjatywy mające na celu optymalizację ofert wsparcia dla klientów korzystających z rozwiązań atramentowych. „Przez całą moją karierę podziwiałem postępy i innowacje EFI w dziedzinie druku cyfrowego” - powiedział Loftus i podsumował: „Cieszę się, że mogę pomóc w rozwoju oferty pomocy technicznej, która wesprze naszych klientów w podnoszeniu wydajności, produktywności i zyskowności ”.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI