Fuzja Reprograf i Grafikus
21 sie 2019 08:56

Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. zakończyły proces fuzji, w wyniku której powstała nowa firma: Reprograf-Grafikus SA, w całości oparta o polski kapitał.

Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. to wiodący dystrybutorzy maszyn i urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych na rynku poligraficznym. Obie spółki działają od kilkudziesięciu lat, a ich klientami są drukarnie z wielu sektorów. „Połączenie Reprografu i Grafikusa jest pierwszym projektem na tak dużą skalę na polskim rynku dystrybucji maszyn i materiałów poligraficznych. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać klientom kompleksową ofertę materiałów i rozwiązań poligraficznych oraz świadczyć usługi serwisowe nie tylko na terenie kraju, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej” – komentuje Paweł Prokesz, Reprograf-Grafikus SA.

Polska od wielu lat znajduje się w czołówce rynków poligraficznych w Europie. Wartość rocznej produkcji branży zbliża się do 20 mld zł. Według ostatnich danych tempo wzrostu sektora oscyluje między 4,5 a 6 proc. rok do roku. „Obserwujemy zmieniające się trendy na rynku poligraficznym. Rynek i konsumenci oczekują coraz częściej kompleksowej realizacji usług przez jeden podmiot – mówi Marek Stepowicz, Reprograf-Grafikus SA. – Jestem przekonany, że integracja umiejętności i doświadczeń obu spółek wprowadzi zupełnie nową jakość na rynku.”

Dzięki połączeniu Reprograf-Grafikus SA posiada najszerszy wybór materiałów poligraficznych, systemów pre- i postpressowych, maszyn drukujących, systemów druku cyfrowego, maszyn wielkoformatowych, systemów zarządzania barwą oraz systemów MIS/ERP dla poligrafii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus