Fujifilm wprowadza atrament Uvijet HZ
20 mar 2023 06:00

Firma Fujifilm wprowadza na rynek atrament Uvijet HZ do materiałów formowanych termicznie, przeznaczony do maszyn Acuity Prime z płaskim stołem.

Seria Uvijet HZ została opracowana i  przetestowana przez firmę Fujifilm w jej nagradzanym zakładzie produkującym atramenty w Broadstairs w Wielkiej Brytanii.

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych, utrwalanych promieniami LED UV atramentów do materiałów formowanych termicznie, przeznaczonych specjalnie do drukarek Acuity Prime z płaskim stołem. Atramenty, które są szybko utrwalane za pomocą konwencjonalnych lamp LED UV, doskonale nadają się do zdobienia szerokiej gamy materiałów powszechnie używanych w zastosowaniach formowania termicznego.

Atramenty te oferują wysokiej jakości reprodukcję punktów, odporne na światło kolory, dobrą przyczepność i stabilność przy wydłużaniu, a także zapewniają wysoką jakość w zastosowaniach obejmujących termoformowanie z głębokim tłoczeniem, gięcie liniowe i wydmuchiwanie kopuł. Inne zalety atramentów to wysokiej jakości wykończenie, gięcie, zagniatanie, żłobienie, gilotynowanie.

Atramenty z tej serii nadają się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, dobrze poddając się kształtowaniu w temperaturach 150-200°C. Nie zawierają lotnych rozpuszczalników i węglowodorów, co oznacza, że mają mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z produktami rozpuszczalnikowymi.

Matthew Whiting, menedżer produktu, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems, komentuje: Dysponując rozległą wiedzą na temat branży, a także nagradzanymi zakładami produkcyjnymi w Broadstairs, Fujifilm z dumą tworzy atramenty, aby maksymalizować możliwości swoich drukarek, takich jak Acuity Prime.

Kontynuuje: Podczas formowania termicznego atrament nie może pękać, stawać się kruchy ani się łuszczyć. Nasze atramenty Uvijet HZ są bardzo elastyczne i zachowują wysoką jakość w całym procesie termoformowania, co skutkuje doskonałym wykończeniem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm