Fujifilm inwestuje w nowy zakład produkcyjny
30 mar 2022 06:00

Fujifilm inwestuje 28 mln USD w nowy zakład produkcyjny dyspersji pigmentowych do druku inkjetowego

Firma Fujifilm Imaging Colorants, Inc., doświadczony partner wielu producentów urządzeń, integratorów i formulatorów w zakresie technologii atramentów do druku inkjetowego, poinformowała dziś, że zainwestuje 28 mln USD w nowy zakład produkcyjny dyspersji do atramentów inkjetowych na bazie wody w New Castle w stanie Delaware.

Inwestycja podwoi moce produkcyjne dyspersji pigmentowych firmy Fujifilm w Stanach Zjednoczonych, aby zaspokoić szybko rosnące zainteresowanie drukiem inkjetowym na świecie.

Budowa nowego zakładu, który powiększy istniejący w Delaware zakład o ok. 1000 metrów kwadratowych, ruszyła w marcu 2022 roku. Nowy zakład powinien zostać uruchomiony latem 2023 roku.

W związku ze wzrostem mocy produkcyjnych w zakładzie, firma FUJIFILM Imaging Colorants, Inc. zatrudni dodatkowych 30 osób w działach jakości, technicznym, produkcji i administracji do końca 2023 roku.

Dyspersje pigmentowe RxD o wysokiej czystości firmy Fujifilm są ważne dla rozwoju atramentów na bazie wody do druku inkjetowego dla wielu szybko rosnących rynków druku, w tym opakowań, tekstylnego i komercyjnego. Wykorzystują one autorską technologię wiązań poprzecznych, aby blokować poszczególne cząstki pigmentu w bezpiecznej sieci polimerowej, tworząc niezwykle stabilną dyspersję, która umożliwia projektowanie formuł atramentu spełniających wysokie wymagania pod względem wydajności. Fujifilm dostarcza atramenty na bazie wody producentom OEM drukarek cyfrowych oraz dyspersje pigmentowe RxD formulatorom atramentów.

Ian Wilkinson, prezes i dyrektor ds. operacyjnych, FUJIFILM Imaging Colorants, Inc.: Wierzymy, że rozwój technologii atramentów na bazie wody przyczyni się do popularyzacji druku inkjetowego na nowych rynkach.

Za pomocą tej inwestycji jeszcze bardziej wzmacniamy naszą pozycję ważnego dostawcy atramentów na bazie wody i podstawowych technologii dyspersji pigmentowych. Naszą misją jest zapewnienie wsparcia naszej rosnącej bazie klientów w Ameryce Północnej i na świecie, przyczyniając się do ich sukcesów w druku inkjetowym.

W ubiegłym roku firma Fujifilm zapowiedziała budowę swojego pierwszego zakładu produkującego dyspersję w Stanach Zjednoczonych, który zgodnie z planem ma zostać oddany do użytku wiosną 2022 roku, uzupełniając obecną produkcję w Europie. Drugi zakład zwiększa do ponad 47 mln USD sumę inwestycji Fujifilm w nowe moce produkcyjne w Delaware.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fujifilm Ink Solutions Group: www.fujifilmprecisionink.com.

Opracowano na podstawie informacji Fujifilm Ink Solutions Group