Folia Kernow FloorSharK z poziomem antypoślizgowości R10
15 sty 2021 06:00

Jak informuje firma Xeikon, niedawno wprowadzona na rynek nowoczesna folia z możliwością zadruku suchym tonerem, produkowana przez Kernow Coatings. pomyślnie przeszła testy antypoślizgowe.

 

Obie firmy brały udział w rygorystycznym programie testów przeprowadzanych na cyfrowej maszynie Xeikon 3500.

Hendrik De Backer, kierownik ds. sprzedaży odpowiedzialny za region EMEA w Kernow Coatings, tak komentuje testy: Doskonała współpraca z firmą Xeikon doprowadziła nas do ważnego punktu, a teraz planujemy przetestować produkt na najwydajniejszej maszynie CX500 drukującej suchym tonerem, gdzie spodziewamy się podobnych wyników. W tych trudnych czasach dywersyfikacja i adaptacja mają kluczowe znaczenie. Cieszymy się, że możemy przedstawić unikalny, wiodący na rynku produkt, który został wypróbowany i przetestowany i który otworzy drzwi do większej liczby zastosowań cyfrowych maszyn Xeikon.

FloorSharK Dry Toner to teksturowana, biała, antypoślizgowa folia PET R10 z klejem wrażliwym na nacisk, przeznaczona do zastosowań w grafice podłogowej. Folia jest dostępna w szerokości 500 mm lub 330 mm. Dzięki unikalnej powłoce, dobrym właściwościom wiązania tonera i odporności na zarysowania zapewnia bardzo trwałą i bezpieczną powierzchnię nawet w przypadku podłoży dywanowych z krótkim włosiem. Ponadto jest łatwa w aplikacji i usuwaniu, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu w porównaniu z innymi materiałami syntetycznymi. Zoptymalizowana struktura umożliwia wykorzystanie folii bezpośrednio pod druk bez konieczności dodatkowej laminacji.

Dimitri Van Gaever, dyrektor segmentu Xeikon ds. grafiki mówi: Udana współpraca z Kernow Coatings otwiera przed naszymi klientami większe możliwości i wychodzi naprzeciw bezprecedensowemu zapotrzebowaniu na oznakowania podłogowe związane z koniecznością zachowania dystansu społecznego. Teraz, dzięki nowej folii FloorSharK z oceną R10, nasi klienci mogą bez obaw drukować antypoślizgowe, sprężyste i kreatywne naklejki podłogowe. Wyjątkowe właściwości materiału, który nie wymaga laminowania, pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość czasu i kosztów w procesie produkcji. Oznacza to, że dzięki jednoprzebiegowemu procesowi drukowania w rozdzielczości 1200 dpi możemy zaoferować niezrównany stosunek jakości do ceny dla tej aplikacji, znacznie wyprzedzając typowe rozwiązania stosowane dotychczas w produkcji wielkoformatowej.

Na podstawie informacji firmy Xeikon