Flyeralarm inwestuje w drukarki Kornit
16 sty 2017 14:19

FLYERALARM extends its fabric range with Kornit Allegro 2Flyeralarm, jedna z wiodących drukarń online na rynku B2B w Europie i jednocześnie jedna z największych firm e-commerce w Niemczech, rozpoczęła nowy rok od inwestycji kupując innowacyjne urządzenie do druku na tekstyliach marki Allegro Kornit.

Nowa maszyna rozszerza zdolności produkcyjne Flyeralarm i wzbogaca jej ofertę, umożliwiając bezpośredni druk na materiałach takich jak bawełna, jedwab i poliester. „Po raz kolejny jesteśmy pierwszą firmą oferującą klientom tak wyjątkowe i innowacyjne produkty w tak konkurencyjnych cenach” - powiedział podczas targów Heimtextil we Frankfurcie Igor Zanovskiy, dyrektor zarządzający Flyeralarm.

Pierwszymi produktami drukowanymi na Allegro, które Flyeralarm zamierza wprowadzić do oferty, będą tkaniny sprzedawane na metry, banery, obrusy i obicia tapicerskie. Nowa maszyna powinna zapewnić przewagę konkurencyjną spółce – rozmaitość podłoży, krótki czas dostawy i doskonała jakość to cechy, które zdaniem przedstawicieli Flyeralarm docenią odbiorcy. Jak zapewnia producent, proces drukowania jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Klienci mogą również wysyłać zapytania dotyczące indywidualnych materiałów na szpulach. Poza Kornit Allegro Flyeralarm nabył również drugą maszynę - Kornit Storm, która przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji spółki w branży drukowanych tekstyliów.

Producentem obu maszyn jest firma Kornit Digital, która rozwija technologie dla przemysłowego druku cyfrowego na tekstyliach. Kornit dostarcza kompletne rozwiązania, w tym cyfrowe systemy drukujące, farby, materiały eksploatacyjne oraz oprogramowanie. Technologia Kornit pozwala na wdrażanie innowacyjnych modeli biznesowych opartych na rozwiązaniach web-to-print, druku na żądanie i koncepcji masowej personalizacji. Założona w 2003 roku Kornit Digital jest globalną firmą z siedzibą w Izraelu i licznymi lokalnymi oddziałami w USA, Europie i Azji obsługującymi klientów w ponad 100 krajach na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit